روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

زاینده رود

پربازدیدترین اخبار

رییس دادگستری چهارمحال و بختیاری خبر داد:

گزارش ۱۶ میلیارد تومان تخلف در شرکت شهرک‌های استان

کد خبر : 4026
۱۳۹۶/۰۴/۱۰ - ۱۵:۳۸
رییس دادگستری چهارمحال و بختیاری گفت: در معاملات معوق شرکت‌ شهرک‌ها ۱۶ میلیارد تومان تخلف شد‌ که براساس قانون‌ این‌ پول به دولت بازگردانده شد‌ه است‌.
عبدا... موسوی پیش از خطبه‌های نماز جمعه شهرکرد با اشاره به عملکرد دستگاه‌های قضائی استان اظهار داشت: سال گذشته اداره‌ کل بازرسی 800 مورد شکایت را بررسی کرده و به نتیجه رسانده است. براساس قانون، اداره ‌کل بازرسی باید در معاملات حضور داشته باشد‌ که در همین راستا سال گذشته در 690 معامله‌ حاضر شد و به40 معامله‌ که مغایر با قانون‌ بود، رسیدگی کرد.
رییس دادگستری چهارمحال و بختیاری بیان‌ کرد: در معاملات معوق شرکت‌ شهرک‌ها 16 میلیارد تومان تخلف صورت گرفت که براساس قانون‌ این‌ پول به دولت بازگردانده شد‌ه است‌.
موسوی با اشاره به تخلفات بانکی خاطرنشان‌ کرد: در راستای پرداخت تسهیلات بانکی 150 میلیون تومان تخلف از سوی بانک‌های عامل صورت گرفت که با بررسی تخلفات، پول‌ به حساب مشتریان باز گردانده‌ شد‌‌.
وی گفت: تعداد گزارش‌های اداره بازرسی در خصوص بخشنامه‌های دستگاه‌های اجرایی 14 مورد مغایر با قانون بود که به آنها رسیدگی شد‌.
رییس دادگستری چهارمحال و بختیاری با اشاره به اقدامات پزشکی قانونی استان تصریح‌ کرد: سال گذشته بیش از 2890 معاینه‌ پزشکی توسط پزشکی قانونی استان و 323کمیسیون کارشناسی و 4 هزار و 901 مورد آزمایش مختلف از جمله آزمایشات آسیب‌شناسی انجام شد.
موسوی ادامه داد: سال گذشته در راستای اجرایی کردن فعالیت‌های پزشکی قانونی، پزشک‌های مورد نظر در پزشکی قانونی شهرستان لردگان و بروجن فعال شدند‌.
وی با اشاره به عملکرد اداره ثبت اسناد و املاک استان افزود: سال گذشته بیش از 30 هزار و 470 فقره سند کاداکاستر‌ و 3 هزار و 740 فقره سند مالکیت روستایی در استان صادر شد و 91 میلیارد تومان درآمد، کسب و به خزانه دولت واریز شد‌.
رییس دادگستری چهارمحال و بختیاری با اشاره به عملکرد دادگستری استان گفت: سال گذشته از مجموع 150هزار پرونده تجدیدنظر،140 هزار پرونده رسیدگی و مختومه شد‌؛ همچنین جهت رسیدگی به مشکلات مردمی سال گذشته 2500 ملاقات عمومی در دوشنبه هر هفته انجام شد‌.
موسوی بیان‌ کرد: برگزاری 54 دوره آموزشی ویژه قضات‌ و مشاوره‌های پیش‌ از ازدواج ‌ برای زوجین‌، از‌ دیگر اقدامات‌ دادگستری بود که این دوره‌ها سبب شد آمار طلاق در استان 6 درصد کاهش یابد‌.
وی با بیان اینکه 136 شعبه شورای حل اختلاف و 5 قاضی در این شوراها وجود‌ دارد، خاطرنشان‌ کرد: سال گذشته در شوراهای حل‌ اختلاف 53 هزار پرونده رسیدگی ‌ مختومه‌ اعلام شد و با تلاش قضات 6 قتل‌ عمد به سازش ا‌نجامید.
وی با اشاره به عملکرد اداره زندان‌ها بیان‌ کرد: در زندان استان 54 دوره قرآنی برگزار شد و تا پایان سال 156 حافظ و قاری داشتیم‌.