روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

زاینده رود

پربازدیدترین اخبار

رئیس اداره حفاظت محیط زیست اصفهان:

کارخانه روغن نباتی ناز اصفهان به دلیل آلودگی زیست محیطی تعطیل شد

کد خبر : 4085
۱۳۹۶/۰۴/۱۷ - ۱۱:۱۹
رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان اصفهان گفت: کارخانه روغن نباتی ناز به دلیل الودگی زیست محیطی تعطیل و به محل جدید منتقل شده است.

به گزارش از پایگاه اطلاع رسانی محیط زیست اصفهان مهران شنتیایی اظهار داشت: هم اکنون مجموعه روغن نباتی ناز برای انبارداری و مقدار بسیار محدودی تولید استفاده می شود و فقط ۲۳ نفر در این کارخانه فعالیت دارند.

وی با بیان اینکه این تولید این کارخانه متوقف شده است، گفت: با توجه به شکایت و اعتراض مردمی درسنوات گذشته در خصوص مزاحمت زیست محیطی شرکت روغن نباتی ناز و انتشار بوی نامطبوع در هوای شهر و با پیگیری های اداره کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان، موضوع آلودگی این کارخانه رفع شد.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان اصفهان افزود: شهریور سال ۱۳۹۳ وضعیت زیست محیطی این کارخانه به مراجع قضایی گزارش و با پیگیری های مستمر و پایش شبانه روزی و مساعدت و پیگیری مراجع قضایی بخش های آلاینده این واحد با تعهد رسمی مسئولان کارخانه تعطیل و در ادامه خطوط تولید واحد به تدریج به کارخانه روغن نباتی گلبهار واقع در فاصله ۱۰ کیلومتری میمه منتقل شد.

وی گفت: در شرایط کنونی فقط روزانه حدود ۲۵ تن روغن گیاهی از کارخانه گلبهار به منظورصمغ گیری و بی رنگ سازی به شرکت روغن نباتی ناز واقع در خیابان امام خمینی، انتقال می یابد و با تانکر برای بسته بندی به شرکت گلبهار منتقل می شود که همین بخش هم باید به طور کامل تعطیل شود.