روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

زاینده رود

پربازدیدترین اخبار

رئیس امور آزمایشگاه‌های محیط زیست استان اصفهان:

هوای اصفهان همچنان ناسالم است/کاهش آلاینده های جوی

کد خبر : 4143
۱۳۹۶/۰۴/۲۴ - ۱۱:۲۸
رئیس امور آزمایشگاه‌های محیط زیست استان اصفهان گفت: با وجود کاهش آلاینده‌های جوی، هوای اصفهان همچنان در وضعیت ناسالم قرار دارد.

بابک صادقیان در گفت‌وگو با مهر، اظهار داشت: در ۲۴ ساعت منتهی به ساعت ۷ صبح امروز وضعیت هوای اصفهان برای گروه‌های ‌حساس ناسالم است و در چندین ایستگاه نیز هوای ناسالم برای عموم گزارش شده است.

وی با بیان اینکه آلودگی روزهای اخیر اصفهان ناشی از گردوغبار است، افزود: میانگین شاخص کیفی هوای اصفهان در این بازه زمانی ۱۴۳ بوده است و در ایستگاه‌های میدان احمدآباد با شاخص کیفی ۱۵۷، بزرگراه خرازی ۱۵۴ و بلوار دانشگاه ۱۵۳ در وضعیت ناسالم برای عموم قرار دارد.

رئیس امور آزمایشگاه‌های حفاظت محیط زیست استان اصفهان، ادامه داد: همچنین هوای اصفهان در ایستگاه‌های میدان امام حسین با شاخص کیفی ۱۳۷، رودکی ۱۳۱ پروین ۱۳۶ و چهارباغ خواجو ۱۳۲ در وضعیت ناسالم برای گروه های حساس گزارش شده است.

وی با بیان اینکه امروز هوای اصفهان در ایستگاه‌های سنجش آلایندگی شهرستان‌ها نیز ناسالم برای گروه‌های حساس گزارش شده است، اظهار داشت: میانگین شاخص کیفی در ایستگاه‌های شهرستان شاهین شهر ۱۲۶، مبارکه ۱۱۷ و سگزی ۱۴۶ ثبت شده است.

صادقیان ابراز امیدواری کرد باتوجه به تغییرات جوی، در ساعات آینده هوای اصفهان به تدریج به شرایط سالم برگردد.

گفتنی است شاخص کیفی هوا در بازه صفر تا ۵۰ نشانه هوای پاک، ۵۰ تا ۱۰۰ نشانه هوای سالم، ۱۰۰ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه‌های حساس (افراد دچار بیماری‌های قلبی تنفسی، کودکان و افراد میانسال و زنان باردار و غیره) و ۱۵۰ تا ۲۰۰ نشانه وضعیت ناسالم برای عموم مردم است.