روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

زاینده رود

پربازدیدترین اخبار

پرایدسرقتی راز قتل عروس جوان را فاش کرد؛

قاتل شیشه‌ای، سارق حرفه‌ای

کد خبر : 4214
۱۳۹۶/۰۵/۰۱ - ۱۵:۲۳
ساعت ۴ صبح دومین روز از تیرماه، مامورین کلانتری ۱۳۴ شهرک قدس در زمان گشت‌زنی در خیابان علامه جنوبی به یک دستگاه خودرو پراید سفید رنگ به شماره انتظامی مشخص با یک سرنشین مشکوک شدند .
 در بررسی‌های صورت گرفته مشخص شد که پراید دارای سابقه اعلام سرقت از حوزه کلانتری ۱۱۳ بازار است. با شناسایی خودرو مسروقه، مامورین کلانتری به راننده پراید دستور ایست دادند، اما وی اقدام به فرار کرد و نهایتا طی یک تعقیب و گریز و شلیک چندین تیر از سوی مامورین، راننده پراید مجبور به توقف و توسط مامورین دستگیر شد. با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع «سرقت خودرو» و به دستور بازپرس شعبه چهاردهم دادسرای ناحیه ۲ تهران، پرونده برای رسیدگی در اختیار پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.
متهم دستگیر شده که در زمان دستگیری خودش را به نام عبدا... اکبری معرفی کرده بود، در تحقیقات اولیه منکر هرگونه اطلاع از مسروقه بودن خودرو شد و مدعی بود که خودرو را از یکی از دوستانش به نام علی گرفته است. با انتقال عبدا... اکبری به پایگاه دوم آگاهی، هویت واقعی او به نام «محسن. ی» (۳۰ ساله) محرز و با اعترافات وی، هم‌دستش به نام علی ایزدی و به اتهام سرقت خودرو، در ۱۳ تیرماه دستگیر شد. سپس در بازرسی از مخفیگاهش در منطقه سرچشمه، مقادیر قابل توجهی اسناد و مدارک شناسایی متعلق به افراد غیر، کشف و به پایگاه دوم پلیس آگاهی منتقل شد.
در تحقیقات اولیه، کارآگاهان با بررسی سوابق علی ایزدی اطلاع پیدا کردند که او نیز همانند هم‌دستش سعی در مخفی نگه داشتن هویت واقعی خود به نام «رهام. ر» (۳۷ ساله) را داشته است.
«رهام. ر» که اعتیاد شدیدی به مصرف موادمخدر از نوع شیشه دارد، پیش از احراز هویت واقعی‌اش درخصوص سرقتی بودن خودرو مکشوفه مدعی شد که خودرو را از فرد دیگری و در ازای پرداخت روزانه مبلغ ۲۵ الی ۳۰ هزار تومان اجاره کرد و خودش سرقتی انجام نداده اما پس از شناسایی هویت واقعی و در بررسی سوابقش مشخص شد که او از مجرمین سابقه‌دار در زمینه ارتکاب جرایم مختلف بوده و تاکنون بارها به اتهام ارتکاب جرایم مرتبط با موادمخدر، چک، ضرب و جرح عمدی و تخریب، بارها دستگیر و روانه زندان شده؛ همچنین در بررسی سوابق «رهام» در سیستم جامع پلیس، مشخص شد که وی از سال ۱۳۹۲ تاکنون تحت تعقیب پلیس آگاهی استان مازندران - شهرستان عباس‌آباد مازندان قرار دارد. در استعلام به عمل آمده از پلیس آگاهی شهرستان عباس‌آباد اعلام شد که «رهام» به اتهام قتل عمدی همسرش به نام «سمیرا» (۲۴ ساله) در یکی از روستاهای شهرستان عباس‌آباد، تحت تعقیب آنها قرار داشته که بلافاصله با اعلام خبر دستگیری رهام، تیمی از کارآگاهان پلیس آگاهی شهرستان عباس‌آباد به تهران اعزام شدند؛ برابر محتویات پرونده و اعلام نظریه پزشکی قانونی، مقتوله به علت اصابت جسم سخت به ناحیه سر و در منزلش به قتل رسیده و متهم نیز صراحتا به ارتکاب جنایت در زمان مصرف موادمخدر از نوع شیشه اعتراف کرد.
سرهنگ کارآگاه سعدا... گزافی، رییس پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام این خبر گفت: با هماهنگی به عمل آمده، تیمی از پلیس آگاهی شهرستان عباس‌آباد با نیابت قضائی به پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ مراجعه کردند و متهم با دستور قضائی با قرار بازداشت موقت به اتهام قتل عمد، تحویل کارآگاهان پلیس آگاهی شهرستان عباس‌آباد شد.