روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

زاینده رود

پربازدیدترین اخبار

رییس پلیس‌ راه فرماندهی انتظامی استان اصفهان خبرداد:

کاهش 19درصدی تصادفات فوتی در جاده‌های اصفهان

کد خبر : 4294
۱۳۹۶/۰۵/۱۰ - ۱۵:۵۹
رییس پلیس‌ راه فرماندهی انتظامی استان اصفهان اظهار داشت: بر اساس آمارهای به دست آمده میزان تلفات جاده‌ای استان در چهار ماهه امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل 19درصد کاهش داشته است که این آمار نشان‌دهنده افزایش توجه و دقت رانندگان در رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی و اهتمام بیشتر به هشدارهای پلیس است.
حسین پورقیصری 54 درصد از تصادفات فوتی در جاده‌های استان را تک‌وسیله‌ای و واژگونی ناشی از خستگی و خواب‌آلودگی عنوان کرد و گفت: به رانندگان توصیه می‌کنیم که در هر دو ساعت رانندگی 15 دقیقه استراحت کرده و پس از انجام ورزش‌های کششی و رفع خستگی به رانندگی بپردازند.
پورقیصری بیشترین تصادفات رخ داده را بین ساعات 16تا20 عنوان کرد و گفت: در تحقیق و بررسی که روی واژگونی‌های به وجود آمده انجام شده، نشان می‌دهد که این اتفاقات در 60 تا 30 کیلومتری شهرها رخ داده و این موضوع به دلیل عدم توجه راننده به خستگی و خواب‌آلودگی خود و اصرار بر رانندگی با همان حالت تا رسیدن به مقصد است. وی بیشترین تلفات جانی در جاده‌های استان را مربوط به رانندگان عنوان کرد و اذعان داشت: میانگین سنی کشته‌های تصادفات رانندگی در جاده‌های استان بین 25 تا 30 سال است که حاکی از عدم تجربه کافی آنان برای رانندگی در جاده است.
وی با اشاره به شناسایی 109 نقطه پر تصادف در سطح جاده‌های استان گفت: یکی از کارهای ویژه‌ای که با همکاری دفتر تحقیقات کاربردی پلیس استان انجام گرفته و بسیار نیز با استقبال مردم مواجه شده، تهیه نرم‌افزار هشدارساز همپاست.
پورقیصری بیان داشت: این نرم‌افزار که قابلیت نصب روی گوشی‌های اندرویدی را دارد هنگام نزدیک شدن خودرو به نقطه پر تصادف یک پیام صوتی هشداری به گوشی راننده ارسال می‌کند و باعث می‌شود که دقت و توجه بیشتری برای تردد در آن نقطه داشته باشد.