روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

زاینده رود

پربازدیدترین اخبار

افتتاح پروژه های عمرانی شهرداری مبارکه با اعتباری بالغ‌بر 5/4میلیارد تومان

کد خبر : 4421
۱۳۹۶/۰۵/۲۴ - ۱۴:۴۹
شهردار مبارکه، مجموعه فرهنگی، تفریحی باغ مادر این شهر را به عنوان یکی از پروژه های شاخص دوره چهارم معرفی و عنوان کرد: این پروژه با اعتباری بالغ بر 5/4 میلیارد تومان و در زمینی به وسعت 3 هکتار و زیربنای 5 هزار مترمربع به بهره برداری رسیده است.
محمد شرفا با بیان اینکه هدف از اجرای این پروژه برطرف کردن نیاز بانوان بوده است افزود: تمام امکانات رفاهی، تفریحی و فرهنگی در این مجموعه وجود دارد. مجموعه فرهنگی تفریحی مادر مبارکه در زمینی به مساحت 19 هزار مترمربع، به‌صورت مکانی امن برای بانوان، فراهم و در آن بیش از سه هزار مترمربع ابنیه کاربردی ساخته شده تا کامل‌ترین امکانات برای گذراندن اوقات بانوان مهیا شود.
وی افزود: مجموعه فرهنگی تفریحی مادر، حدفاصل  میدان جهاد و میدان فردوسی قرار گرفته و برای احداث این مجموعه بیش از 5/7 میلیارد ریال هزینه شده و روزانه پذیرای 500 تا هزار بانوست.
شرفا در ادامه، به روند تکمیل و احداث استخر و مجموعه تجاری اداری فتح المبین که اولین پروژه مشارکتی سرمایه‌گذاری شهرداری مبارکه با بخش خصوصی است، اشاره کرد و گفت: این طرح ها، با هدف ایجاد درآمدهای پایدار، ایجاد بستری مناسب برای برگزاری مسابقات بین المللی شنای مسافت کوتاه و ... احداث می شود.
شهردار مبارکه تکمیل فاز دوم رینگ ترافیکی شهر و بلوار شهید طاهری را مهم‌ترین پروژه‌ای دانست که می‌تواند در کاهش و روان‌سازی تردد در شهر نقش تاثیرگذاری  داشته باشد؛ به ویژه اینکه در کنار احداث این بلوار، بلوارهای سردار شهید حمزه بابایی و ادامه خیابان اباذر، به عنوان خط اتصال از دو سوی رینگ از مرکز شهر، دسترسی سریع از حاشیه شهر به مرکز را آسان کرده تا بتوان در کمترین زمان ممکن از رینگ کمربندی به سوی مرکز شهر تردد کرد.
وی تصریح کرد: مجتمع فرهنگی غدیر شامل مجموعه کتابخانه ای بی نظیر، جامع و فاخر است که امروز به صورت دیجیتال می توان از آن کتاب دریافت کرد. در کتابخانه مجتمع فرهنگی غدیر که برای ایجاد آن 160 میلیون تومان هزینه شده، 42 هزار جلد کتاب در 43 هزار عنوان وجود دارد که دو هزار عضو این کتابخانه از آنها استفاده می کنند.
شرفا در پایان گفت: در حال حاضر 90درصد قلعه نهچیر با زیربنای 16هزار متر مربع توسط شهرداری مبارکه تملک شده و مقاوم سازی و مرمت این بنا نیز از اواخر سال 93 در دستور کار شهرداری قرار گرفته است. در دوره چهارم شورا و شهرداری 300 پروژه بزرگ و کوچک در دستور کار قرار داشت که 70 پروژه تاکنون اجرا شده و بقیه در حال اجراست. 15 پروژه هم شاخص بوده و جمع اعتبار این پروژه ها 81 میلیارد تومان است.