روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

زاینده رود

استاندار چهارمحال و بختیاری:

6 میلیارد ریال برای ساخت مسجد در استان تخصیص یافت

کد خبر : 4463
۱۳۹۶/۰۵/۲۹ - ۱۴:۵۲
ایرنا: استاندار چهارمحال و بختیاری از اختصاص 6 میلیارد ریال برای ساخت مسجد در سایت های مسکن مهر در 3 شهر این استان خبر داد.
قاسم سلیمانی دشتکی در شورای هماهنگی امور مساجد چهارمحال و بختیاری به مناسبت 30 مرداد 1396 برابر با 21 آگوست روز جهانی مسجد تاکید کرد: این مبلغ برای آغاز عملیات اجرایی احداث مسجد در شهرهای زیر 25 هزار نفر جمعیت هفشجان، فرادنبه و شلمزار اختصاص یافت.
وی افزود: این مبلغ از محل اعتبارات سایت های مسکن مهر وزارت راه و شهرسازی در اختیار بنیاد مسکن انقلاب اسلامی چهارمحال و بختیاری قرار می گیرد.
سلیمانی دشتکی همچنین تصریح کرد: 5/1 میلیارد ریال اعتبار استانی برای ساخت گنبد مسجد شهرک منظریه شهرکرد از سوی اداره کل اوقاف و امور خیریه چهارمحال و بختیاری اختصاص پیدا کرد.
وی یادآور شد: در این نشست مقرر شد برای مرمت و تجهیز مساجد امام حسین (ع) در محله فرهنگیان و 32 شهرکرد نشستی تخصصی با محوریت فرمانداری شهرستان شهرکرد برگزار و راهکارهای لازم در این خصوص بررسی و اعلام شود.
نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری و امام جمعه شهرکرد نیز گفت: تکمیل و رفع نواقص سرویس های بهداشتی مساجد استان در دستور کار مسئولان مربوطه قرار گیرد. حجت الاسلام محمدعلی نکونام اظهار کرد: سپردن مسئولیت امور در مساجد به یک متولی مشخص با مشورت امام جماعت نقش کلیدی در ساماندهی برنامه های مساجد دارد. وی افزود: مردم، هیئت های مذهبی و فعالان مساجد می‌توانند به عنوان هیئت امنای هر مسجد انتخاب و فعال شوند. نکونام تاکید کرد: ارتقای کمی و کیفی برنامه های ویژه روز جهانی مسجد در چهارمحال و بختیاری ضروری است.
مسئول مرکز رسیدگی به امور مساجد چهارمحال و بختیاری نیز گفت: در روز جهانی مسجد و گردهمایی طرح پیوند بین جوانان و نوجوانان با مسجد در محل مهدیه مصلای بزرگ امام خمینی (ره) شهرکرد برگزار می شود.حجت الاسلام علیرضا ملک محمدی تصریح کرد: تجلیل از پیشکسوتان مساجد، تهیه، پخش و اطلاع رسانی برنامه های ویژه مساجد از طریق رسانه های گروهی، سرکشی از بیماران همسایه مسجد، آغاز عملیات اجرایی مساجد جدید در شهرکرد و شهرستان ها و برگزاری جشنواره وبلاگ نویسی در فضای مجازی با موضوع مسجد از مهم‌ترین برنامه‌های روز جهانی مسجد در چهارمحال و بختیاری است.
وی یادآور شد: هر مسجد می تواند 30 کارکرد داشته باشد اما هم اینک تنها کارکرد عبادی آن مورد توجه قرار می گیرد. هفشجان در 8 کیلومتری، فرادنبه 55 کیلومتری و شلمزار در 35 کیلومتری شهرکرد مرکز چهارمحال و بختیاری واقع است.