روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

زاینده رود

فریدون الهیاری خبرداد:

ورود موج جدیدی از توریست در شهریور

کد خبر : 4473
۱۳۹۶/۰۵/۳۰ - ۱۳:۵۱
به گزارش ایمنا، مدتی است که اخباری مرتبط با گران فروشی برخی از فروشگاه های صنایع دستی در تبانی با راهنمایان گردشگری به گردشگران خارجی، در محافل و رسانه های خبری مطرح شده است.
مدیرکل اداره کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان در این باره اظهار داشت: این موارد یکسری شایعات بی ربط هستند که درباره فروشگاه های صنایع دستی در اصفهان و راهنمایان تور مطرح شده است و بعد از پاسخ قاطع ما به این موضوع، فضا هم به طور کلی تغییر کرده و ما باید سعی کنیم به این موضوع دامن نزنیم.
فریدون الهیاری افزود: اساسا در اصفهان هیچ مشکلی وجود ندارد؛ اما یک مشکل کلی که در کشور وجوددارد این است که عده ای در این زمینه تخلفاتی را انجام داده و می‌دهند و دوستان ما در اصفهان چون از این موضوع ناراحت بودند، آن را بزرگ کرده و این‌گونه گفتند که چنین مسئله‌ای در اصفهان هست، درحالی که اصلا چنین موضوعی صحت ندارد و الان هم ما تدابیری اندیشیده‌ایم که ان‌شاءا... در شهریورماه که موج جدید ورود توریست ها در اصفهان اتفاق می افتد، اصفهان امن ترین و مطمئن ترین جایگاه برای خرید صنایع دستی کشور خواهد بود.
وی همچنین درباره مسئولیت جدید «علی‌اصغر مونسان» به عنوان ریاست سازمان میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری کشور گفت: این انتخاب‌ها سیاست هایی است که دولت و ریاست جمهور برای دوره جدیدش انجام داده و من فکر می‌کنم حتما ریاست جدید سازمان با اندیشه های نو و تجاربی که دارند می توانند منشأ اثر بسیار مثبتی در حوزه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری باشند.
فریدون الهیاری در پاسخ به تاثیر تغییرات مکرر در ریاست سازمان میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری کشور بیان کرد: تغییرات گاهی اوقات مقتضای کار سیستم بوده است ولی امیدواریم پس از این، مدیریت پایدارتر و باثبات‌تری را در سازمان شاهد باشیم.