روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

زاینده رود

پربازدیدترین اخبار

فرماندارشهرضا:

مهم‌ترین وظیفه شوراهای روستا، انتخاب دهیاران کارآمد است

کد خبر : 4475
۱۳۹۶/۰۵/۳۰ - ۱۴:۵۵
محسن گلابی، فرماندار شهرضا در کارگاه آموزشی آشنایی با وظایف تشکیلات و جایگاه قانونی شوراها برای منتخبین پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی روستاهای شهرضا، اظهار کرد: انتخاب شدن با رای مستقیم مردم افتخاری است که نصیب اعضای شورای اسلامی شده است، بنابراین باید با همه توان برای خدمت به مردم تلاش کنند.
وی عنوان کرد: خدمت در نظام مقدس جمهوری اسلامی عطیه‌ای است که باید با صرف وقت و هزینه برای اصلاح امور مردم، شکر آن را به جا آورد.
فرماندار شهرضا در ادامه افزود: قانون، مهم‌ترین ابزار کار اعضای شوراهای اسلامی است پس باید تا جایی که امکان دارد تسلط خود را به قوانین و مقررات افزایش دهند.
گلابی تصریح کرد: باتوجه به ابلاغیه وزارت کشور و سازمان شهرداری‌هاو دهیاری‌ها در زمینه برگزاری دوره آموزشی برای منتخبان شوراها این اعضا در حدود اختیارات قانونی خود ملزم به رعایت قوانین و مقررات هستند و وظیفه آنها نظارت بر اداره امور جریان روستاست و می‌بایست در راستای اجرای مصوبات با یک سری قوانین و ضوابط اداری، تشکیلاتی و مالی آشنا شوند.
وی با بیان اینکه هدف از برگزاری این کارگاه آموزشی توانمندسازی اعضای شوراهای اسلامی است، گفت: هرچه اعضای شوراها با وظایف و مسئولیت‌های خود و مقررات و حدود وظایف آشنا باشند، بهتر می‌توانند کار خود را انجام دهند.
فرماندار شهرضا مهم‌ترین وظیفه شوراهای اسلامی روستا را انتخاب دهیاران کارآمد دانست و بیان کرد: رمز موفقیت دهیاری‌ها در چند سال اخیر این است که از دل مردم برخواسته است؛ بنابراین در انتخاب آنها دقت شود تا دهیارانی دلسوز، متعهد و متخصص روی کار آیند.
گلابی در بخش دیگری از سخنان خود، با انتقاد از بی‌هویتی ساختمان‌های روستایی، افزود: نباید به دید حقارت به ساختمان‌های خشت و گلی نگاه کرد، دنیایی از ثروت زیر این خشت و گل نهفته شده است.
وی با بیان اینکه از خارج از کشور می‌آیند تا یک شب در چنین ساختمان‌هایی اقامت کنند، بیان کرد: امروز اکوتوریسم و گردشگری از نفت بیشتر درآمد دارد.
فرماندار شهرضا تصریح کرد: کوچه‌های که متناسب با ساختار روستاست نباید آسفالت شود بلکه باید آجر فرش شود، اما متاسفانه بلوک فرش شده که با ساختار روستا سازگار نیست.
گلابی با اشاره به اینکه باید گردشگری و مشاغل خانگی در روستاها تقویت شود، اظهارداشت: دو سوم از اعتبارات کل شهرستان شهرضا به روستاها اختصاص یافته است.