روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

زاینده رود

پربازدیدترین اخبار

گام های بلند دولت یازدهم در توسعه چهارمحال و بختیاری

کد خبر : 4531
۱۳۹۶/۰۶/۰۵ - ۱۴:۲۰
جذب 75 هزار میلیارد سرمایه گذاری خارجی، تحول در زیرساخت های بهداشت و درمان، ارتقای شاخص‌های فرهنگی، رشد گردشگران ورودی به استان، بهره مندی 650 هزار نفر از خدمات بیمه سلامت و تحول در زیرساخت های حمل و نقل بخشی از دستاوردهای دولت یازدهم در چهارمحال وبختیاری است.
به گزارش ایرنا؛ نظام جمهوری اسلامی ایران در طول چهار سال گذشته و با سکانداری دولت تدبیر و امید توانست از گردنه‌های سخت اقتصادی و سیاسی به سلامت عبور کند و در مسیر پیشرفت و توسعه یافتگی شتاب بیشتر گام بردارد.
در همین راستا مهم ترین دستاوردهای دولت یازدهم در چهارمحال و بختیاری به شرح زیر است:
ایجاد 43 هزار شغل جدید در دولت یازدهم
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی چهارمحال و بختیاری از ایجاد 43 هزار شغل دراستان در دولت یازدهم خبر داد و گفت: با فعال شدن بسیاری از واحدهای تولیدی و صنعتی استان در دولت تدبیر و امید، زمینه برای اشتغال جمعیت فعال و آماده به کار استان فراهم شد.
75 هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری خارجی در دولت یازدهم
رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت چهارمحال و بختیاری با اشاره به تحولات اقتصادی استان در دولت یازدهم گفت: 75 هزار و 250 میلیارد ریال، معادل 786 میلیون یورو و2/4 میلیون دلار سرمایه گذاری خارجی در دولت تدبیر و امید برای اجرای 11 طرح بزرگ صنعتی این استان انجام شد، این میزان سرمایه گذاری برای 2 هزار و 291 نفر شغل ایجاد کرده است.
افزایش مراکز بهداشتی استان از 29 به 111 باب در دولت یازدهم
رییس دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد با اشاره به دستاوردهای طرح تحول سلامت در استان گفت: با مقایسه آمار واحدهای ارائه دهنده خدمات بهداشتی احداث شده قبل و بعد از اجرای طرح تحول نظام سلامت باید گفت در مجموع تعداد این واحدها از 29 باب با صرف اعتباری بالغ بر 325 هزار و 610 میلیون ریال، از سال 93 تا پایان سال 95 به 111 باب رسیده است.
اشتغال 2 هزار نفر در رشته های صنایع دستی چهارمحال و بختیاری
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری چهارمحال و بختیاری گفت: برای بیش از 2 هزار نفر در رشته‌های مختلف صنایع دستی استان در دولت یازدهم اشتغال‌زایی شده است.
عسگری سوادجانی افزود: از این تعداد 6 هزار و 500 نفر دانش آموخته رشته های هنری هستند که در 50 رشته صنایع دستی استان مشغول به کار شدند.
بهره مندی 300 روستای استان از آب آشامیدنی سالم
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی از بهره مندی بیش از 300 روستای این استان از آب آشامیدنی سالم و لوله کشی در دولت یازدهم اشاره و جمعیت بهره مند از شاخص های آب آشامیدنی سالم در این روستاها را بیش از 135 هزار نفر در قالب مجتمع ها و طرح های آبرسانی اعلام کرد.
650هزار نفر زیر چتر بیمه سلامت در دولت یازدهم
هم اکنون مجموع بیمه شدگان سلامت در استان با افزایش 50 هزار نفری طی اجرای طرح تحول سلامت به 650 هزار نفر افزایش یافته و ضریب رضایتمندی مردم از خدمات بیمه سلامت به 95 درصد ارتقا یافته است.
به گفته مدیرکل بیمه سلامت چهارمحال و بختیاری از این تعداد، 475 هزار نفر زیرپوشش بیمه روستایی و عشایری قرار دارند که از خدمات درمانی رایگان بهره مند هستند.
ارتقای شاخص های فرهنگی در چهارمحال و بختیاری
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی چهارمحال و بختیاری با اشاره به رشد شاخص های فرهنگی این استان در مقایسه با دولت یازدهم، افتتاح فرهنگسرای شهرکرد، رشد کمی و کیفی مطبوعات، برگزاری جشنواره های ملی و افزایش تعداد مراکز فرهنگی و قرآنی را از مهم ترین این اقدامات دانست.
جواد کارگران افزود: در حوزه نشر کتاب در پایان سال 91 حدود 37 عنوان کتاب به چاپ رسید که این تعداد در پایان دولت یازدهم به 87 عنوان رسید و در این حوزه تیراژ چاپ کتاب از 52 هزار جلد به 127هزار جلد ارتقا یافت.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی چهارمحال و بختیاری گفت: در دولت یازدهم بر توسعه کیفی و کمی نشریات تاکید شد و در این مدت تعداد نشریات منتشر شده در استان در پایان دولت یازدهم 41عنوان بود، در حالی که نشریات استان در پایان دولت یازدهم به 62 عنوان افزایش یافت.
احداث 166 کیلومتر احداث بزرگراه در چهارمحال و بختیاری
مدیرکل راه و شهرسازی چهارمحال و بختیاری، احداث 166 کیلومتر بزرگراه را از مهم‌ترین اقدامات دولت یازدهم در استان دانست و گفت: همچنین در دولت تدبیر و امید 700 کیلومتر بهسازی و آسفالت راه اصلی، 214 کیلومتر بهسازی و آسفالت راه روستایی احداث شد که تمامی این عملیات ها با 850 هزار تن تناژ آسفالت انجام گرفته است. این درحالی است که دولت یازدهم در شرایط تحریم ها و پسابرجام توانست منشأ خدمات بزرگی در مناطق محروم کشور و از جمله اجرای کامل طرح‌های راکد و نیمه تمام گذشته و نیز پیشبرد اهداف توسعه ای کمی و کیفی در بخش های مختلف کشور شود.
اما دولت دوازدهم اینک برای برداشتن گام های بلندتری پا به میدان گذاشته تا با عزم دولتمردان و حمایت های مقام معظم رهبری و پشتوانه های سایر قوا و مردم به عنوان ولی نعمتان این نظام، کشور را در مسیر توسعه و بالندگی بیش از پیش رهنمون سازد.