روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

زاینده رود

پربازدیدترین اخبار

برپایی جشن دهه ولایت در بقاع متبرکه استان اصفهان

کد خبر : 4594
۱۳۹۶/۰۶/۱۲ - ۱۴:۱۱
همزمان با برگزاری دهه ولایت و عید سعید غدیرخم، ویژه برنامه های مختلفی در بقاع متبرکه استان اصفهان برگزار می شود.
جزئیات برگزاری این برنامه ها بدین شرح است:
فلاورجان
رییس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان فلاورجان گفت: همزمان با دهه ولایت و در راستای اجرای طرح «ولایت علوی اکمال دین نبوی» در حرم مطهر ۵ امامزاده جلیل القدر شهرستان فلاورجان ویژه برنامه هایی را اجرا می شود.
احمد آزادگی اظهار داشت: براساس برنامه ریزی های به عمل آمده همزمان با دهه ولایت، کلیه بقاع متبرکه آذین بندی می‌شوند و در راستای اجرای طرح «ولایت علوی اکمال دین نبوی» نیز حرم مطهر ۵ امامزاده جلیل القدر شهرستان فلاورجان ویژه برنامه هایی را جهت پذیرایی از زائران و مجاوران این اماکن متبرکه اجرا می کنند. وی افزود: اجرای مراسم خطبه خوانی غدیرخم، اجرای عقد اخوت، قرائت میثاق نامه، برپایی نمایشگاه غدیرخم، برپایی خیمه های معرفت،توزیع بسته های فرهنگی بین زائران و مجاوران بقاع متبرکه و همچنین حضور مستبصرین در جوار حرم مطهر امامزادگان از جمله برنامه هایی هستند که در این ایام پرفضیلت اجرا می شوند. رییس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان فلاورجان ادامه داد: این برنامه ها از ۹ شهریور الی ۱۸ شهریور ماه با همکاری ستاد غدیر خم شهرستان فلاورجان در جوار بقاع متبرکه شاخص شهرستان اجرا می شوند.
نطنز
رییس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان نطنز گفت: براساس برنامه ریزی های انجام شده با همکاری و مشارکت اعضای هیئت امنا و مدیر مرکز فرهنگی و قرآنی امامزاده احمد(ع) نطنز، ویژه برنامه «از غدیر تا محرم با بچه ها» ویژه کودکان در جوار حرم مطهر این امامزاده واجب التعظیم برگزار می شود.
حجت الاسلام و المسلمین مرتضی اکبری افزود: این برنامه شامل مسابقه نقاشی، داستان نویسی و برنامه های فرهنگی متنوع دیگر است که از روز عید غدیر خم همه روزه تا آغاز مهر ماه و تا آغاز ماه محرم با هدف و رویکرد آشنایی این طیف از گروه سنی با واقعه غدیر و همچنین آشنایی با ولایت فقیه در جوار حرم مطهر این امامزاده جلیل القدر برگزار می شود.
۱۵ امامزاده در ناحیه یک اصفهان
رییس اداره اوقاف و امور خیریه ناحیه یک شهرستان اصفهان نیز گفت: همزمان با دهه ولایت و در جهت اجرای طرح« ولایت علوی اکمال دین نبوی» ویژه برنامه هایی در جوار حرم مطهر ۱۵ امامزاده جلیل القدر ناحیه یک شهرستان اصفهان اجرا می شود. حجت الاسلام و المسلمین محمدرضا اسماعیل پور اظهار داشت: براساس برنامه ریزی های انجام شده و با همکاری و مشارکت اعضای هیئت امنا و همچنین مدیران مراکز فرهنگی و قرآنی امامزادگان عظیم الشأن ناحیه شهرستان اصفهان، همزمان با دهه ولایت و در جهت اجرای طرح «ولایت علوی اکمال دین نبوی» ویژه برنامه هایی در جوار حرم مطهر ۱۵ امامزاده جلیل القدر ناحیه یک شهرستان اصفهان اجرا می شود. وی افزود: این برنامه ها شامل برگزاری جشن میلاد باسعادت امام هادی(ع)، تکریم خانواده های شهدای هشت سال دفاع مقدس و همچنین خانواده های شهدای مدافع حرم به همراه تجلیل از سادات معزز، برپایی همایش های بانوان ولایی و... هستند.