روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

زاینده رود

پربازدیدترین اخبار

در آیین بازگشایی مدارس در هنرستان شهدای فرهنگی نجف آباد مطرح شد؛

شهدای نجف آباد گل سر سبد شهدای استان هستند

کد خبر : 4773
۱۳۹۶/۰۷/۰۱ - ۱۵:۴۴
آیین بازگشایی مدارس استان اصفهان به صورت نمادین در هنرستان پسرانه کار و دانش پاسدار شهید محسن حججی نجف آباد با حضور استاندار اصفهان، معاون متوسطه وزارت آموزش و پرورش، برادر و پدر شهید حججی در کنار دیگر مسئولان شهرستان برگزار شد؛ این مراسم با نواختن زنگ آغاز سال تحصیلی جدید توسط پدر شهید حججی آغاز شد. بعد از آن نیز استاندار اصفهان به همراه معاون متوسطه وزارت آموزش و پرورش، رسما زنگ آغاز سال تحصیلی جدید استان را به صدا در آوردند.
وجود تعداد بالای دانش آموزان شهید در نجف آباد مایه افتخار ماست
در این مراسم معاون متوسطه وزارت آموزش و پرورش با اشاره به آغاز تحصیل بیش از ۱۴ میلیون دانش آموز در سراسر کشور خاطرنشان کرد: از این تعداد حدود ۸۰۰ هزار نفر در مقطع پیش دبستانی بوده و بقیه در دبستان و دوره متوسطه تحصیل خواهند کرد.
علی زرافشان بااشاره به همزمان شدن ایام بازگشایی مراسم با ماه محرم اظهار داشت: همه دانش آموزان ما باید درس شجاعت، ولایت مداری و آزادگی را از شهدایی مانند محسن حججی بیاموزند.معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش اضافه کرد: وجود تعداد بالای دانش آموزان شهید در شهرستان نجف آباد برای ما افتخار است و به آن می بالیم.
امنیت و پیشرفت کشور،مدیون خون شهداست
استاندار اصفهان در این مراسم با اشاره به تحصیل بیش از ۸۶۰ هزار دانش آموز در مقاطع مختلف استان بیان داشت: شهدای نجف آباد را باید گل سر سبد شهدای استان دانست به طوری که این شهر به تنهایی در حد سه استان کشور شهید دارد.
رسول زرگرپور اضافه کرد: چند سال پیش نیز زنگ مهر در دبیرستان شهید محمد منتظری این شهر به صدا در آمد که این مجموعه به تنهایی بیش از ۲۳۰ شهید دانش آموز دارد و به عنوان شهیدستان کشور شناخته می شود.
وی با اشاره به اینکه ملت ایران با درک و دغدغه حسینی صحنه های انقلاب و دفاع مقدس را از کلاس درس امام حسین (ع) بیرون کشیدند، اظهار داشت: امروز نیز ملت ایران با تربیت شهدای مدافع حرم، همچنان از کلاس درس عاشورا درس گرفته و در همه عرصه ها پای درس امام حسین(ع) می نشینند.
استاندار اصفهان امنیت و آرامش و پیشرفت کشور را مدیون خون شهدا دانست و افزود: ما همه در خیمه گاه عشق عاشورا برای حفظ امنیت کشورمان می کوشیم و پرونده مقاومت خود را در همه دوران برافراشته نگه می‌داریم.
زرگرپور با اشاره به اینکه جهاد در راه خدا اشکال مختلفی دارد، ابراز داشت: منطق ما منطق عاشورایی است و ما این راه را همواره ادامه خواهیم داد. وی در ادامه با اشاره به اینکه چنانچه ما آرمان حق طلبی و عدالت خواهی داشته باشیم و حق دین و اجتماع را بالاتر از حق خود بدانیم آنگاه همه سرزمین ها کربلا و همه روزها عاشورا خواهد بود،  اضافه کرد: ملت ما با همین شور و شیدایی دفاع مقدس را به تصویر کشیدند و این راه را همچنان ادامه می‌دهند.
استاندار اصفهان خوب درس دادن، خوب درس خواندن و شایسته تربیت شدن را قدردان نعمت الهی بودن دانست و تصریح کرد: چنانچه در این زمینه عملکرد خوبی داشته باشیم از درگاه الهی نمره قبولی خواهیم گرفت.
نجف آباد،پایتخت شهدای ایران نام‌گذاری شده است
مهدی ابراهیم، رییس آموزش‌ و پرورش نجف‌آباد نیز با اشاره به 730 شهید دانش‌آموز این شهرستان اظهارکرد: این شهرستان به برکت خون شهیدان که تنها در یک دبیرستان آن 234 شهید در طول دوران دفاع مقدس به شهادت رسیدند، به‌ عنوان پایتخت شهدای ایران نام‌گذاری شده است.
شهدا تربیت شده مکتب علم هستند
در ادامه این مراسم، امام جمعه نجف آباد با اشاره به اینکه انسان برای جهاد آفریده شده و آزموده می‌شود، اظهارداشت: این جهاد می تواند در همه عرصه ها از جمله جهاد اقتصادی، جهاد اجتماعی، جهاد دینی، جهاد اکبر، جهاد اصغر و ... باشد.
حجت‌الاسلام مصطفی حسناتی با بیان اینکه شهدا تربیت شده مکتب علم هستند، افزود: شهید حججی در کنار تعلیم و تربیت به این مقام رسید.
امام جمعه نجف آباد با تاکید بر اینکه در آموزش و پرورش باید نسبت به شخصیت دادن به جوانان توجه داشته باشیم، تصریح کرد: باید توجه داشت که جوانان ما در ناملایمات این روزها و هجمه های زیادی که به آنها وارد می شود به خوبی مقاومت کرده اند و ما امروز شرمنده جوانان هستیم.
وی با بیان اینکه امروزه مسئولان در برابر جوانان مسئولیت‌های سنگینی دارند، اضافه کرد: همه باید فعالیت جهادی داشته باشند تا شرمنده جوانان نشوند.
حجت‌الاسلام حسناتی با اشاره به اینکه برنامه امرو(روز گذشته) در این هنرستان تجلیل از علم و تربیت و دین است، اظهار داشت: نجف آباد پر از جوانانی است که خود را متعلق به انقلاب می دانند و همواره آماده خدمت هستند.
وی همچنین از وجود ۵۵ مدرسه دو نوبته در شهرستان نجف‌آباد خبر داد و گفت: بهتر است، زمینه یک نوبته شدن این مدارس فراهم شود.
گفتنی است؛ این هنرستان پسرانه پیش از این با نام «شهدای فرهنگی» نامیده می شد که با توجه به شهادت پاسدار شهید محسن حججی یکی از فارغ التحصیلان آن، امسال با نام این شهید مدافع حرم نام‌گذاری شده است.
 
نویسنده : زاینده رود