روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

زاینده رود

پربازدیدترین اخبار

ساداتی نژاد:

ارائه تسهیلات و رفع دیوان‌سالاری زائد راه گشایی صنعت است

کد خبر : 4896
۱۳۹۶/۰۷/۱۶ - ۱۴:۰۰
به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده، ساداتی نژاد روز شنبه در گردهمایی سراسری مدیران ستاد و شعبه‌های بانک صنعت و معدن سراسر کشور در کاشان اظهار داشت: برای حل معضلات صنعتگران اختیارات بیشتری به شعبه بانک صنعت و معدن در کاشان تفویض شود.
ساداتی نژاد نماینده مردم کاشان در مجلس شورای اسلامی بابیان این مطلب که کاشان پنجمین شهر ثروتمند ایران است تصریح کرد: منطقه کاشان با اتکا به بخش خصوصی جز محدود شهرهایی است که دولت‌ها کمترین سرمایه‌گذاری را در آن داشته‌اند.
وی افزود: در بخش اقتصادی در شهرستان تمام امور این بخش متعلق به مردم است و خودشان محور سرمایه‌گذاری هستند.
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: تلاش و کارآفرینی مردم کاشان و آران وبیدگل نمونه عینی و اجرایی اقتصاد مقاومتی است و با مشارکت کامل مردم به اجرا درآمده به‌گونه‌ای که درآران وبیدگل نرخ بیکاری فقط ۴ درصد است.
عضو هیئت‌علمی دانشگاه تهران با انتقاد از دیوان‌سالاری زائد اداری اظهار داشت: تفویض اختیار از استان به منطقه کاشان خواست مردم این منطقه است
ساداتی نژاد افزود: برای حل معضلات صنعتگران اختیارات بیشتری به شعبه بانک صنعت و معدن در کاشان تفویض شود.
وی گفت: واگذاری گروه ماده 5 به منطقه کاشان یک رویداد مهم در استان اصفهان بوده است.
نماینده مردم در مجلس در خصوص تأمین مالی بخش صنعت گفت: ارائه تسهیلات بانکی و حذف بروکراسی زائد در این بخش می‌تواند به رشد اقتصادی و رفع بیکاری کمک کند
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: با تعامل صنعت و دانشگاه باید مشکل اشتغال فارغ‌التحصیلان دانشگاه را هر چه سریع‌تر برطرف نمود.
وی در انتها به جایگاه محتشم در جهان تشیع اشاره کرد و گفت: انتشار کتیبه‌های محتشم توسط مرحوم حسین تفضلی از عوامل مهم شناسایی این شاعر برجسته به عالم تشیع بوده است.
ساداتی نژاد خاطر نشان کرد: تمدن چندین هزارساله سیلک نشان از جایگاه بلند این شهر در عرصه فرهنگ و تمدن است.علی اشرف افخمی رئیس هیات مدیره و مدیرعامل بانک صنعت و معدن در حاشیه این گردهمایی گفت: افزون بر 4 هزار و 800 میلیارد تومان تسهیلات در شش ماه نخست امسال به واحدهای صنعتی و تولیدی در کشور پرداخت شده است كه با پرداخت این تسهیلات، افزون بر تثبیت شغلها، 6 هزار و 750 شغل جدید نیز بطور مستقیم در کشور ایجاد شده است.