روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

زاینده رود

پربازدیدترین اخبار

تاکید نایب رییس شورا برفرصت یک ماهه پیاده سازی ساختار سازمانی ابلاغی توسط وزارت کشور:

از اعمال تغییرات در ساختار شهرداری خودداری شود

کد خبر : 4899
۱۳۹۶/۰۷/۱۷ - ۹:۳۲
رییس شورای شهر در هفتمین جلسه شورا که با حضور اعضا و مسئولان و اصحاب رسانه برگزار شد، ضمن تبریک به مناسبت هفته نیروی انتظامی، از آمار یکهزار نفری تعداد مسافران در روزهای ابتدایی شروع به کار قطار شهری خبرداد و گفت: در حال حاضر این تعداد به20هزارنفر رسیده و امید است خط اول مترو تا پایان سال به صورت کامل به بهره برداری برسد.
فتح ا... معین افزود: ۷۰ درصد ساکنان اصفهان، متولد این شهر یا حومه آن هستند.
فرصت یک ماهه پیاده سازی ساختار سازمانی ابلاغی توسط وزارت کشور
نایب رییس کمیسیون اقتصادی شورای شهر اصفهان اظهارداشت: با توجه به صحبت های  استاندار اصفهان درجلسه معارفه قدرت ا... نوروزی، شهردار اصفهان، مبنی بر فرصت یک ماهه برای پیاده سازی ساختار سازمانی ابلاغی توسط وزارت کشور، اعلام می دارم که این موضوع در کمیسیون اقتصادی، حقوقی و گردشگری شورای شهر در حال بررسی بوده و لازم است قبل از اتخاذ تصمیم شورای شهر، از هرگونه اعمال تغییرات در ساختار و تکمیل سازمان های زیرمجموعه شهرداری خودداری کنید.
مهدی مزروعی در یک توضیح اجمالی، با اشاره به موارد استنادی و استدلالی در نامه شماره ۱۹۲۷۴ مورخ 20/۲/94 وزارت کشور گفت: این موارد با اشکالات، ایرادات، استدلال‌های مخالف و محکم حقوقی مواجه است.
وی تاکید کرد: با تدوام این موضوع، شاهد تمسک به برداشت ناصواب از سیاست های کلی ابلاغی رهبر معظم، استناد فاقد وجاهت حقوقی، منطقی و خارج از موضوع به تبصره ذیل ماده ۱۱۲ قانون استخدام کشوری، نقض فاحش ماده ۸۴ قانون شهرداری ها و  استفاده شگفت آور و غیر حقوقی از ظرفیت محدود ماده ۵۴ قانون شهرداری ها خواهیم بود.
تعداد کودکان کار و خیابانی و متکدیان افزایش یافت
در بخش دوم از تذکرات،کوروش محمدی گفت: 8اکتبر روز جهانی کودک است و در انتظار داشتن شهر دوستدار کودک در اصفهان هستیم. وی در ادامه، به ستاد ساماندهی کودکان خیابانی تذکر داد و افزود: با توجه به اینکه سال ها از شروع کار این ستاد می گذرد اما مکانیزم ها و سازوکارهای آن کارساز نبوده و امروز شاهد رشد کودکان کار و خیابانی و متکدیان هستیم که لازم به تغییر این سازوکار است. وی در تذکربعدی خود به شهردار اصفهان، از وی خواست که با توجه به اجرای طرح  پیاده راه شدن محور چهارباغ، به مسیر ویژه نابینایان در این محور و معابر دیگر شهر توجه ویژه داشته باشد.
لزوم تدوین بودجه سال 97 شهرداری
در قسمت بعدی این جلسه، رییس مرکز پژوهش های شورای اسلامی شهر، با اشاره به اینکه سال گذشته در تاریخ 25/6/1395، فرآیند تدوین بودجه برای شهرداری آغاز شد،  از عدم تدوین این بودجه تاکنون خبرداد و از شهردارخواستار تدوین بودجه سال 97 شد.
کوروش خسروی ضمن تاکید بر اینکه فرآیند تدوین بودجه سال97، شامل ۳مرحله ابتدایی است،گفت: معمولا شورا در دوره های قبلی به این مراحل ورود پیدا نمی کرده و این موضوع باعث می شد تا نتوان شاخص های بودجه ای را تغییر داد.
روز زاینده رود به رویدادی پویا تبدیل شود
اولین تذکر سخنگوی شورای شهر، متوجه مدیران شهری به منظور پاسداشت 18 مهرماه، روز زاینده رود و تلاش برای حمایت از میراث طبیعی و معنوی فلات مرکزی ایران و تبدیل آن به رویدادی پویا و تاثیرگذار در حوزه محیط زیست شهری و توسعه پایدار بود. مقدری، با اشاره به اینکه آخرین طرح جامع مربوط به سال 1367 بوده و طبق قانون این طرح بعد از 10 تا 15 سال باید اجرایی شود، توجه مدیران را به تهیه طرح توسعه و عمران شهری جلب کرد.
وی همچنین بر لزوم حفظ نظام سبزینگی شهر اصفهان اعم از باغات و اراضی کشاورزی و اراضی داخل محدوده تاکید کرد و درخصوص جلوگیری از تغییر کاربری آنها، به شهرداری هشدار ویژه داد.
سخنگوی شورای شهر تذکر بعدی را به سازمان اتوبوسرانی شهر مبنی بر درنظرگرفتن اتوبوس‌های ویژه در خط بی.آر.تی به بانوان داد و خواستار برداشتن این طرح و تفکیک جنسیتی آن و اجازه استفاده همه شهروندان از ناوگان حمل و نقل عمومی به طور عادلانه شد. تذکر به سازمان نوسازی و بهسازی مورد بعدی بود که مقدری مطرح کرد و با اشاره به دلیل عدم رعایت استانداردهای جهانی میراث فرهنگی و خسارت های وارده بر سایت باستانی کوه صفه یا شاهین دژ، بر لزوم تشکیل کمیته حقیقت یاب و بررسی برخی از کارشناسان، میراث فرهنگی و ایکوموس ایران در این باره و جلوگیری از مخاطرات احتمالی آینده توسط شهردار تاکید کرد.
نویسنده : اعظم حاجی رضا زاده

روزنامه امروز

روزنامه ی زاینده رود / شماره 2470 روزنامه امروز را آنلاین ورق بزنید

نیازمندی های امروز

نیازمندی ها زاینده رود / شماره 2359n روزنامه امروز را آنلاین ورق بزنید