روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

زاینده رود

پربازدیدترین اخبار

گلایه های امام جمعه و نماینده خمینی شهر از تاخیرهشت ماهه در معرفی فرماندار این شهر؛

استاندار، تکلیف را مشخص کند

کد خبر : 4915
۱۳۹۶/۰۷/۱۸ - ۱۱:۳۰
داستان شهری که هشت ماه است فرماندار ندارد، با تذکر چندباره امام جمعه این شهر دوباره بر سر زبان ها افتاد. آیت ا. عباس رحیمی ، امام‌ جمعه خمینی‌شهر در مراسم معارفه شهردارخمینی‌شهر خطاب به استاندار اصفهان گفت: برای چندمین بار به استاندار اصفهان تذکر می‌دهم و قبلا نیز مکررا گفته‌ام که سزاوار نیست شهرستانی با 350 هزار نفر جمعیت و وجود مشکلات متعدد 8 ماه بدون فرماندار اداره شود.
آیت‌ا... رحیمی در این مراسم با اشاره به این موضوع که تمام بهانه ها برای تاخیر در انتخاب فرماندار تمام شده است و تاکید بر اینکه حق مردم خمینی‌شهر نیست که شهرستان ویژه‌ای با این مختصات، بدون فرماندار بماند، گفت:« بهانه انتخابات ریاست جمهوری، انتخاب کابینه و وزرای کشور و بهانه‌های دیگر، تمام شد. جای بهانه برای تاخیر این امر مهم وجود ندارد و نباید به تاخیر بیفتد، باید هرچه سریع‌تر فرمانداری شایسته، انقلابی، متعهد، مؤمن و کارآمد برای شهرستان انتخاب شود.»
اما چرا خمینی شهر هشت ماه بی فرماندار مانده است؟ درست از روزی که در اصفهان عده ای «مصلحت» را بر این دیدند که «کفیل» دیگر فرماندار نباشد و تصمیم گرفته شد «رضوانی» از خمینی شهر به فرمانداری اصفهان برود و جای «فضل ا... کفیل» را بگیرد، شهرستان 350 هزارنفری استان، بی‌فرماندار ماند. آن هم در حالی که نماینده خمینی شهر در مجلس مدعی است شخص رضوانی تمایلی برای پذیرفتن این پست نداشت و از سویی امام جمعه اصفهان و تعدادی از نمایندگان استان در بهارستان با تغییر کفیل به شدت مخالف بودند و در روز تودیع و معارفه نیز این دلخوری را به صراحت عنوان کردند. روز گذشته و به بهانه اظهارات تازه امام جمعه خمینی شهر درباره تاخیر زیاد در معرفی فرماندار این شهر، با «سیدمحمدجواد ابطحی» نماینده خمینی شهر در مجلس تماس گرفتیم . ابطحی که عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات اصل 90 مجلس نیز هست، در این باره به «زاینده رود» گفت: «استاندار اصفهان قبل از انتخابات ریاست جمهوری و شورای شهر، رضوانی فرماندار خمینی شهر را برخلاف میل باطنی (به دلیل بیماری قلبی) به عنوان فرماندار جدید اصفهان معرفی کرد. عدم تمایل رضوانی برای پذیرش پست جدید؛ بیماری قلبی او و فشار زیادکار در اصفهان بود که در این برهه زمانی، به صورت ناگهانی و بدون هماهنگی با نمایندگان مجلس و دیگر مسئولین، وی را به عنوان فرماندار اصفهان منصوب کردند.»
سید محمد جواد ابطحی می گوید: طبق قولی که استاندار به بنده دادند، آن زمان قرار شد تا ده روز آینده برای خمینی‌شهر فرماندار تعیین کنند، اما با گذشت هشت ماه از آن تاریخ خمینی شهر بدون فرماندار و با مدیریت سرپرست فرماندار اداره می شود. وی درباره اینکه چرا معرفی فرماندار جدید از ده روز به هشت ماه طول کشید،  گفت: قرار بود استانداری، مدیری توانمند که بتواند مشکلات بیکاری، تراکم جمعیت و فرهنگی این شهر را حل کند، معرفی کنند اما تصمیم گیری درباره این موضوع به بعد از تغییر احتمالی استاندار اصفهان موکول شد که با عدم تغییر وی این روند تاکنون به تاخیر افتاده است.نماینده خمینی شهر با اشاره به اینکه من نیز به شخصه چند گزینه توانمند و کارآمد متناسب با خط سیاسی و فکری حاکم برکشور پیشنهاد کردم، اما هیچ کدام موردقبول واقع نشدند، اذعان داشت: این موضوع علاوه بر اینکه باعث سرگردانی سرپرست فرمانداری در مورد ادامه کار خود شده، طبق گزارشات رسیده بی نظمی مدیران ادارات در ورود و خروج به محل کار خود را به همراه داشته است.ابطحی می گوید که اعتراض خود را در این باره به وزیر کشور  اعلام کرده، اما هنوز پاسخی دریافت نکرده است.
این روزها  بحث استیضاح وزیر کشور بار دیگر توسط نمایندگان در بهارستان، مطرح شده است و  ابطحی بااشاره به این موضوع به «زاینده رود» می گوید که تاخیر در امر معرفی فرماندارخمینی‌شهر، بر عدم رضایت او از عملکرد وزیر دامن زده و در صورت عدم رسیدگی به این موضوع درخواست استیضاح در مجلس مطرح می شود.
ابطحی در پایان گفت : شاید نزدیکی خمینی شهر به اصفهان موجب شده تا موضوع معرفی فرماندار را خیلی جدی نگیرند و اینگونه فکر می کنند که  می توان این شهر را از اصفهان مدیریت کرد.
 
نویسنده : زاینده رود