روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

زاینده رود

پربازدیدترین اخبار

معرفی شهردار جدید مشکات با حضور معاون استاندار اصفهان و فرماندار کاشان

کد خبر : 4930
۱۳۹۶/۰۷/۱۹ - ۱۴:۳۳
معاون استاندار و فرماندار کاشان در مراسم تودیع و معارفه شهردار مشکات که با حضور جمعی از مردم و مسئولین در سالن جلسات شهرداری مشکات برگزار شد گفت : انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری و پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا نقطه عطفی در تاریخ انقلاب اسلامی ایران است.
حمیدرضا مومنیان با اشاره به رای قاطع ملت به سیاست ها و برنامه های دولت محترم تدبیر و امید افزود : نتایج انتخابات ریاست جمهوری و بیش از 23 میلیون رای به دولت مستقر حاکی از آن است که مردم خواهان تدبیر و تعقل در امور می باشند.

وی ضمن اشاره به نقش پر رنگ و بسیار مهم شوراها افزود: تدوین قانون اساسی از جمله نقاط عطف در جمهوری اسلامی بوده که برگزاری انتخابات و دخالت مردم در سرنوشتان خصوصا در شوراهای اسلامی شهر و روستا و سایر نهادها از نقاط برجسته در قانون است.

  فرماندار در ادامه با تأکید بر اهمیت بهره‌گیری از خردجمعی در حل مسائل شهری ، اظهار داشت: با نگاهی در اندیشه‌های اصیل اسلامی و انقلابی درمی‌یابیم که مدیریت مبتنی بر مشورت و شورا، همیشه یکی از ارکان مدیریت در عرصه‌های خرد و کلان جامعه بوده است، از این رو شوراهای اسلامی شهر و روستا نماد تصمیم‌گیری و مدیریت براساس خرد جمعی هستند و مجموعه تصمیمات اتخاذشده به این شیوه، برکات فراوانی برای جامعه دارد.

وی بالابردن آستانه تحمل را از نقاط قوت در همه امور خصوصا شوراهای اسلامی و مجموعه شهرداری ها دانست و افزود: نباید شورای اسلامی شهر و شهرداری از یکدیگر جدا شوند، و در این مسیر انسجام و همدلی میان مسئولان در حوزهمدیریت شهری لازم است
فرماندار توجه به توسعه زیرساخت ها به منظور ایجاد شهری ایمن و پایدار را امری ضروری دانست و افزود: با توجه به اینکه شهرداری، سازمانی محلی است و ضمن تمرکز بر امور خدماتی، اداره امور محلی از قبیل عمران، آبادانی و رفاه ساکنان هر شهر را عهده است، ضروری است تا شفافیت مالی و پاسخگویی به مطالبات شهروندی را در کنار توسعه زیرساخت های شهری در دستور کار خود قرار دهد.

مومنیان تاکید کرد: مجموعه شورا و شهرداری در برنامه‌ها ی بلند مدت خود باید به مباحث گردشگری و بوم گردی و حفظ بافت‌های تاریخی توجه ویژه ای داشته باشند و منابع مالی موجود را به این سمت و سوق داده و برنامه ریزی نمایند.

 فرماندار کاشان در این مراسم  از خدمات و زحمات آقای مهندس بهروز بوستانی در طول دوران تصدی مسئولیت در شهرداری مشکات تقدیر و تشکر نمود و ضمن تبریک به آقای مهندس احسان کوزه گر برای انتصابشان به سمت شهردار مشکات برای ایشان آرزوی موفقیت کرد.