روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

زاینده رود

پربازدیدترین اخبار

نماینده ولی فقیه در استان خواستار شد:

تسریع در تعیین استاندار چهارمحال و بختیاری

کد خبر : 4956
۱۳۹۶/۰۷/۲۲ - ۱۳:۱۰
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه شهرکرد، روز جمعه در خطبه های نماز جمعه شهرکرد، طی سخنانی بسیار مهم به مسئله انتخاب استاندار جدید استان اشاره کرد و گفت: تقاضای ما از مسئولان کشوری این است که آقایان در تعیین استاندار استان تسریع داشته باشند.
تقاضای ما از مسئولان کشوری این است که آقایان در امر تعیین استاندار استان تسریع داشته باشند که البته این معنا قبلا در همین جایگاه تذکر داده شده است. این وقت‌ها می‌گذرد و این فرصت‌های کار تمام می‌شود اما آنچه بر زمین می‌‌ماند، همچنان نابسامانی‌هاست.
وضع بیکاری در استان متاسفانه وضع نامناسبی است. بیکارانمان همچنان منتظر برنامه‌ریزی درست برای ایجاد شغل و رونق مراکز اقتصادی و صنعتی هستند تا اندک امیدی در آنها ایجاد شود و مسئولان به تولید و اشتغال جانی تازه بخشند که اینها لازمه‌اش مدیریت درست در استان است.
روند بسیاری از برنامه‌های مدیریتی در استان تقریبا متوقف مانده است. اینها را رسانه‌ها و دستگاه‌های اطلاعاتی به مسئولین درست منعکس کنند. البته گاهی متاسفانه بعضی از رسانه‌ها بعضی مطالب را  فقط مطابق ذوق و سلیقه خودشان منعکس می‌کنند؛ البته بعضی از رسانه‌ها، بعضی‌ها هم الحمدلله خیلی خوب و جانانه و درست منعکس می‌کنند.
در هر صورت بسیاری از برنامه‌های مدیریتی در استان تقریبا متوقف و به آمدن استاندار [جدید] موکول شده است. بسیاری از دستگاه‌های اجرایی سر در گریبان بوده و همچنان منتظر هستند که بمانند یا بروند؛ چون بالاخره وقتی استاندار جدید می‌آید به دنبال او یک سری تعویض‌ها و رفت و آمدها صورت خواهد گرفت که همه اینها بر وضعیت استان تاثیر گذاشته و می‌گذارد و روند کارها را متوقف و گاهی قفل می‌کند.
مسئله دیگر، فضای ناآرام فعالان سیاسی است. الان بسیاری از فعالان سیاسی در استان تقریبا به جان هم افتاده‌اند و در تلاش رقابت با یکدیگر هستند تا استاندار مطابق میل خودشان انتخاب شود که اینها تبعات قابل توجهی دارد. رودررویی ایجاد می‌کند و ضایعات دارد و گاهی به گناه و غیبت و بدگویی و بسیاری از این مسائل منجر می‌شود. این مسئله باید هر چه زودتر جمع شود.نظرها قبلا گفته شده است . همین جا ما نظرها را عرض کردیم؛ باز هم می‌گوییم که استان با مشکلات فراوان عمرانی و اقتصادی مواجه است و دیگر ظرفیت آن را ندارد که کارهای سیاسی بر استان حاکم شود و گرفتار این بازیگری‌ها و زدوبندهای گروهی، طیفی و قومی و امثال اینها شود.
استاندار جدید باید هم‌و‌غمش کار و خدمت به این مردم و جمع کردن نابسامانی‌ها در استان باشد و فارغ از نگاه‌های سیاسی به کار و تلاش مشغول باشد.گروه‌گرایی و جناح بازی و امثال اینها  به استان آسیب زده و باز هم آسیب می‌زند. ما نمی‌گوییم نگاه سیاسی خاص بیاید. نه، ما اصلا کاری به نگاه سیاسی نداریم؛ خلاصه «کار، کار، کار» مدنظر باشد. امروز مردم این را می‌خواهند و این نکته بسیار مهمی است. البته متاسفانه برخی از این کسانی که دارند تلاش می‌کنند برای اینکه در انتخاب استاندار نقش داشته باشند، معمولا به این مسئله توجه نمی‌کنند؛ دنبال نگاه‌های سیاسی و گروهی خودشان هستند و استان را کمتر می‌بینند که این عیب محسوب می‌شود و باید برطرف شود.
واقعا استان و جامعیت خدمت را ببینیم و ان‌شاءا... آقایان با سرعت این را تمام کنند که اینقدر دغدغه و نگرانی در میان مردم وجود نداشته باشد.