روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

زاینده رود

پربازدیدترین اخبار

وزیر ورزش و جوانان:

چهارمحال می تواند در آینده ورزش کشور نقش آفرین باشد

کد خبر : 5022
۱۳۹۶/۰۷/۲۹ - ۱۲:۴۱
وزیر ورزش و جوانان گفت: چهارمحال و بختیاری ظرفیت های ارزشمندی برای توسعه ورزش دارد.
مسعود سلطانی‌فر، در بدو  ورود به استان چهارمحال و بختیاری در جمع خبرنگاران گفت: چهارمحال و بختیاری ظرفیت های ارزشمندی برای توسعه ورزش دارد. وی پس از دیدار با سرپرست استانداری، جمعی از مسئولان و ورزشکاران چهارمحال و بختیاری و استقبال صمیمانه ایشان، عنوان کرد: این استان به علت شرایط کوهستانی و ارتفاع بالا، ظرفیت های ارزشمندی برای توسعه ورزش دارد که باید این ظرفیت مورد توجه بیشتر قرار گیرد. وزیر ورزش و جوانان ادامه داد: وجود جوانان با استعداد در استان چهارمحال و بختیاری، از مهم‌ترین ظرفیت های این استان است که باید با توسعه ورزش، زمینه برای بهره گیری از این استعداد ورزشی فراهم شود. وی بیان کرد: توسعه بخش ورزش استان های کم برخوردار، از مهم‌ترین اهداف دولت است.
افتتاح بزرگ ترین و مجهز ترین سالن تارتان کشور در شهرستان بروجن چهارمحال و بختیاری، از مهم‌ترین برنامه های سفر وزیر ورزش و جوانان به این استان بود.
با حضور وزیر ورزش و جوانان، پیست دوومیدانی تارتان بروجن چهارمحال و بختیاری بهره برداری شد و از امکانات و زیرساخت‌های ورزشی شهرستان فارسان نیز بازدید به عمل آمد.
مسعود سلطانی فر در بازدید از ورزشگاه تختی فارسان در جمع خبرنگاران افزود: این استان به دلیل استعدادهایی که در رشته‌های ورزشی از جمله دوومیدانی دارد، می تواند در آینده ورزش کشور نقش آفرین باشد. به گفته وی، به همین منظور مجموعه ورزشی دوومیدانی شهرستان بروجن با ۱۶۰ میلیارد ریال اعتبار ساخته شده است تا بتواند بخشی از زیرساخت‌های مورد نیاز دوومیدانی چهارمحال و بختیاری را تامین کند.
سلطانی‌فر افزود: این طرح برای استان بسیار با اهمیت بوده و نقش مهمی در پرورش استعدادهای ورزش دوومیدانی ایفا خواهد کرد. وزیر ورزش و جوانان گفت: با بهره برداری از طرح‌های نیمه‌تمام ورزشی چهارمحال و بختیاری، زمینه موفقیت ورزش در این استان فراهم می شود.
سلطانی فر درخصوص توسعه پایگاه های قهرمانی در سطح شهرستان ها نیز افزود: در این زمینه باید براساس اعتبارات کشور، شرایطی فراهم کرد تا همه مردم در مناطق مختلف شهری و روستایی، به پایگاه‌های قهرمانی دسترسی داشته باشند و استعدادهای ورزشی در این زمینه شناسایی شود.
وی یکی دیگر از برنامه های وزارت ورزش و جوانان در چهارمحال و بختیاری را فعال کردن سمن ها (سازمان های مردم نهاد) جوانان عنوان کرد و گفت: امید است با فعال کردن سمن ها، بتوان زمینه مشارکت بخشی از آنها را در زمینه های اجتماعی فراهم کرد. پیست تارتان به بروجن مجهزترین پیست دوومیدانی سرپوشیده کشور بوده و به دلیل اینکه بروجن، خاستگاه برخی از ملی‌پوشان دوومیدانی ایران است، این پیست در این شهر ساخته شده است. سجاد مرادی، امیر مرادی، محمد ارزنده، روح ا... عسگری، داریوش قنبری و برخی از ملی پوشان دوومیدانی ایران از شهرستان بروجن به رقابت های المپیک و جهانی راه یافتند. نشست با سازمان های مردم‌نهاد جوانان و ورزشکاران و رؤسای هیئت‌های ورزشی، از دیگر برنامه های سفر یک‌روزه وزیر ورزش و جوانان به چهارمحال و بختیاری بود.
وزیر ورزش و جوانان در آخرین برنامه کاری خود خانه جوان چهارمحال و بختیاری در شهرکرد را مورد بهره برداری قرار داد. شهرستان بروجن در 60کیلومتری مرکز چهارمحال و بختیاری واقع شده و چهارمحال نزدیک به 200هزار جوان و 45هزار ورزشکار دارد.