روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

زاینده رود

پربازدیدترین اخبار

رییس شورای اسلامی شهرستان‌کاشان:

باید از ظرفیت های قانونی این شورا برای حل مشکلات استفاده کنیم

کد خبر : 5055
۱۳۹۶/۰۸/۰۲ - ۱۲:۴۵
رییس شورای اسلامی شهرستان کاشان گفت: شورای شهرستان از لحاظ قانونی یک ظرفیت است که می توان با استفاده از آن در راستای حل مشکلات مردم قدمی برداشته و گره ای از کارهای آنان باز کنیم.
◽️علیرضا پورعسگری در دومین جلسه شورای اسلامی شهرستان کاشان در سالن اجتماعات فرمانداری اظهار کرد: خواسته ها و مشکلاتی که مردم در زمان تبلیغات انتخابات با کاندیداها بیان می کردند حاکی از این است که امروز  بار سنگینی بر روی دوش منتخبین شوراها است که بنابر مصادیق حق الناس باید با خدمت به مردم در حل مشکلاتشان تلاش کنیم.

◽️وی افزود: افراد عضو شورای اسلامی شهرستان کاشان قدر فرصت پیش آمده خدمت به مردم را بدانند و با همفکری و بیان نقطه نظرات خود برای حل مشکلات تلاش کنیم که شرمنده مردم نشویم.

◽️وی تشکیل شورای اسلامی شهر و روستا را تبلوری از مردمی بودن و دمکراسی جمهوری اسلامی دانست و افزود:   شوراها یکی از اهداف والای نظام اسلامی و فرمایشات امام خمینی است تا مردم در امور مرتبط با خودشان دخالت کرده و کارهای خود را از لحاظ قانونی پیش ببرند.

◽️وی با بیان اینکه مردم در انتخابات ۲۹ اردیبهشت  باعث سربلندی انقلاب و کوری دشمنان شدند، افزود:  پس از این  رخداد بزرگ  مردمی دشمنان نظام به انواع مختلف و به صورت ناجوانمردانه با ابزارهای غیرقانونی علیه جمهوری اسلامی فتنه گری می کنند ولی باز هم مانند ادوار گذشته رسوا خواهند شد.

◽️پورعسگری با بیان اینکه  از زمان تشکیل شوراهای شهر و روستا در کشور  حدود ۲۰ سال می گذرد، گفت:  همچنان ساختار و قوانین  شورای اسلامی شهرستان نیاز به تقویت و اصلاح دارد همانطور که قبل از شروع به فعالیت پنجمین دوره  شورا در آیین نامه ای حدود اختیارات و وظایف جدیدی برای شوراهای  شهرستان تعیین شد.