روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

زاینده رود

سرپرست منطقه چهار شهرداری کاشان:

زندگی مردم با شهرداری دو سویه است/ محورامیر کبیر ساماندهی می شود

کد خبر : 5065
۱۳۹۶/۰۸/۰۳ - ۱۳:۱۱
سرپرست منطقه چهار شهرداری کاشان گفت: زندگی مردم با شهرداری دو سویه است.
به گزارش مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری کاشان سرپرست منطقه چهار شهردار ی اظهار داشت دواثر جهانی در منطقه چهار شهرداری کاشان واقع شده و لازم است زیر ساخت های گردشگری در این منطقه تقویت شود.
وی با بیان اینکه باغ فین و تپه های سیلک و آیین قالیشویان ثبت جهانی شده است، تصریح کرد: این آثار و بناها تابلو و ویترین هویت شهر هستند و یکی از نگرانی ها و درخواست های شهروندان و گردشگران ساماندهی و تعریض محور امیر کبیر و فین است ولی با توجه به کمبود منابع مالی و درآمدی ساماندهی این معابر کار آسانی نیست.
سرپرست منطقه چهار شهرداری کاشان ادامه داد: زیباسازی و مبلمان شهری و آزاد سازی باید توامان و همزمان با یکدیگر صورت گیرد که این امر از درخواست های شهروندان و رویکرد اجتماعی شهردار محسوب می شود.
صادقی با اشاره به سخنان شهردار کاشان که از محور فین به عنوان دالان تاریخ یاد کرده است، گفت: محور امیر کبیر تا باغ فین یک دالان تاریخی است و این توانایی را دارد که به قطب گردشگری جهان معرفی شود.
وی افزود: دسترسی خودرویی، پیاده رو و ادوات سنتی مانند درشکه در این محور باید ساماندهی شود و وضعیت موجود در خور شان این اثر جهانی نیست .
سرپرست منطقه چهار شهرداری کاشان در ادامه همچنین به معابر و خیابان های فین بزرگ پرداخت و خاطر نشان کرد: آیین سنتی مذهبی قالیشویان با زندگی مردم فین عجین شده و اهالی این منطقه طلایه دار این آیین سنتی، مذهبی شده اند ولی در طی سال های گذشته تغییرات عمرانی محسوسی در این منطقه اتفاق نیفتاده و لازم است توجه ویژه ای به این منطقه شود.
صادقی همچنین به سه بقعه متبرکه موجود در منطقه چهار اشاره کرد و گفت: توجه به بقاع متبرکه و بهره مندی از برکات معنوی امامزادگان باید مورد توجه قرار گیرد.
وی همچنین پیشنهاد داد روز ثبت جهانی باغ فین و تپه های سیلک به یک برند و روز خاص تبدیل شده و همایشی با حضور مدعوین استانی و کشوری و بین المللی برگزار شود.  
سرپرست منطقه چهار شهرداری کاشان تصریح کرد: برگزاری همایش های بین المللی و منطقه ای تاثیر شگرفی بر فرهنگ سازی داشته و شهروندان بامیل قلبی آزاد سازی ها را انجام می دهند و بر اجرای عملیات عمرانی تاکید می کنند.
صادقی با بیان اینکه فرهنگ سازی را باید از کودکی به فرزندانمان آموزش دهیم، تاکید کرد: برگزاری همایش ها و برنامه های فرهنگی موجب می شود فرزندانمان از کودکی با مفاهیم فرهنگی اجتماعی آشنا شوند و آن را الگوی زندگی خود قرار دهند.
وی خاطر نشان کرد: زندگی مردم با شهرداری دو سویه است و باید این طرز تفکر در جامعه نهادینه شود که در ازای عوارضی که از مردم گرفته می شود به آنان خدمات ارائه می شود و همه با کمک همه به پیشرفت و توسعه منطقه و شهر کمک کنیم و در این میان روابط عمومی ها نقش موثری در آموزش و نهادینه شدن فرهنگ تعامل دوسویه شهرداری و شهروندان دارد.