روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

زاینده رود

پربازدیدترین اخبار

نماینده وزارت نیرو و مشاور وزیر در مسکن مهر خبر داد:

تامین اعتبار اجرای پروژه‌ آب و فاضلاب مسکن مهر چهارمحال

کد خبر : 5067
۱۳۹۶/۰۸/۰۳ - ۱۴:۳۴
نماینده وزارت نیرو و مشاور وزیر در مسکن مهر در دیدار با سرپرست استانداری چهارمحال و بختیاری اظهار کرد: با امکاناتی که استانداری و راه و شهرسازی چهارمحال و بختیاری برای سایت‌های مسکن مهر استان فراهم کرده‌اند، بسیاری از کارها پیشرفت خوبی داشته است.
امیر کمالی با بیان اینکه خدمات این سایت‌ها پایدار نیست، گفت: سعی می‌کنیم از ظرفیت‌های موجود برای ایجاد زیرساخت‌های آب و برق این سایت‌ها استفاده کنیم.
نماینده وزارت نیرو و مشاور وزیر در مسکن مهر با اشاره به اینکه منابعی از محل اسناد خزانه اسلامی برای تامین خدمات پایدار سایت‌های مسکن مهر چهارمحال و بختیاری در نظر گرفته شده است اما باید از طرف استان نیازها به صورت دقیق برآورد شود تا از طریق وزارت نیرو اقدامات لازم انجام شود، ادامه داد: با توجه به شرایط خوب استان آمادگی لازم برای هر گونه کمک به استان را داریم.
کمالی با بیان اینکه سال گذشته ۱۱ میلیارد تومان از محل اسناد خزانه به استان کمک شده است، عنوان داشت: این رقم برای توسعه زیرساخت‌های مسکن مهر استان کافی نیست و نیاز به همراهی دستگاه‌های استانی دارد و همچنین شهروندان نیز باید دست دولت را بگیرند.
وی با تاکید بر اینکه دولت چندسالی است به سمت اوراق مشارکت‌های یک ساله و بعد از آن دو ساله پیش رفته است، اضافه کرد: نسخه‌ای برای ارائه خدمات پایدار یکسان به سایت‌های مسکن مهر وجود ندارد و هر کدام از این سایت‌ها موارد خاص خود را می‌طلبد. برای مثال بخشی از کار به منابع مالی جهت خرید تجهیزات، به مسائل اجرایی و... برمی‌گردد.
نماینده وزارت نیرو و مشاور وزیر در مسکن مهر خاطرنشان کرد: در بخش اجرای پروژه‌های آب و فاضلاب شهری سایت‌های مسکن مهر چهارمحال و بختیاری نیازمند ۴۲ میلیارد تومان هستیم که باید صرف اموری همچون احداث تصفیه‌خانه، ایجاد خطوط جمع‌آوری فاضلاب و... شود.
کمالی در ادامه گفت: وزارت نیرو ۲۵ میلیارد تومان از رقم ۴۲ میلیارد تومان را تامین می‌کند و مابقی آن بر عهده استان است، همچنین این وزارتخانه ۲۰ میلیارد تومان از ۳۵ میلیارد تومان اعتبار مورد نیاز جهت توسعه زیرساخت‌های توزیع نیروی برق سایت‌های مسکن مهر چهارمحال و بختیاری را تامین کرده و مابقی این رقم بر عهده استان خواهد بود.
وی تاکید کرد: بعد از استان یزد سایت مسکن مهر چهارمحال و بختیاری از کیفیت خوبی برخوردار است.