روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

زاینده رود

پربازدیدترین اخبار

رئیس اداره هواشناسی استان اصفهان:

پایداری هوا تا صبح روز یک‌شنبه ادامه دارد/ هشدار هواشناسی در مورد آلودگی هوای اصفهان

کد خبر : 5072
۱۳۹۶/۰۸/۰۴ - ۱۶:۲۹
رئیس اداره پیش‌بینی هواشناسی استان اصفهان گفت: به دلیل شرایط جوی پایدار و وجود غبارآلات در هوا تا صبح یک‌شنبه با کاهش کیفی هوا و آلودگی مواجه هستیم.

حسن خدابخش امروز در گفت‌وگو با فارس در اصفهان اظهار داشت: بررسی نقشه‌های هواشناسی بیانگر جوی نسبتاً پایدار در سطح استان است و طی سه روز آینده در اکثر مناطق استان به ویژه غرب و بخشی از مرکز آسمان به ‌صورت صاف تا کمی ابری، گاهی وزش باد و غبار صبحگاهی و در مناطق صنعتی و پرجمعیت استان و بخش‌هایی از قسمت‌های شمالی مانند اردستان و کاشان، غبارآلود پیش‌بینی می‌شود.

وی افزود: دمای هوا در 24 ساعت آینده در اکثر مناطق تغییر محسوس نخواهد داشت و تنها شاهد روند جزئی افزایش دمای هوا خواهیم بود.

رئیس اداره پیش‌بینی هواشناسی استان اصفهان با اشاره به پایداری هوا در استان تا صبح یک‌شنبه هفته آینده هشدار داد: به دلیل شرایط جوی پایدار و وجود غبار در هوا تا صبح یک‌شنبه با کاهش کیفی هوا و آلودگی مواجه هستیم که قبلا اطلاعیه‌ای در این خصوص صادر شده است و بابت افزایش غلظت آلاینده‌ها توصیه‌ها و هشدارهای لازم را داده‌ایم.

وی درباره بیشینه و کمینه دما در اصفهان گفت: دمای هوای بیشینه در اصفهان 28 و کمینه هوا به  9 درجه سانتی‌گراد خواهد رسید.

خدابخش در پایان به گرم‌ترین و خنک‌ترین نقاط استان اشاره کرد و بیان داشت: گرم‌ترین منطقه استان چوپانان با 32 درجه سانتی‌گراد و خنک‌ترین قسمت میمه با دمای 3 درجه بالای صفر است.