روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

زاینده رود

پربازدیدترین اخبار

بیست وسومین نمایشگاه مطبوعات کشور

حضور دو نشریه و یک پایگاه خبری از کاشان

کد خبر : 5094
۱۳۹۶/۰۸/۰۶ - ۱۴:۲۶
رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کاشان از حضور دو نشریه و یک پایگاه خبری از کاشان در بیست وسومین نمایشگاه مطبوعات کشور خبر داد.
به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کاشان با اعلام این خبر افزود: در بیست وسومین دوره نمایشگاه مطبوعات کشور دو نشریه ماهنمامه «مردم کویر» و هفته نامه «سراج» همچنین پایگاه خبری «مشکات‌آنلاین» به نمایندگی از کهن شهر کاشان حضور دارند .

جوادی مقدم گفت : ماهنامه «مردم کویر» و پایگاه خبری  «مشکات‌آنلاین» به صاحب‌امتیازی و مدیرمسئولی «محمدعلی خرمی مشکانی» برای دومین بار در این نمایشگاه شرکت دارد و هفته نامه «سراج» به صاحب امتیازی «موسسه فرهنگی هنری راه روشن» و مدیر مسئولی «سید محمد ساداتی نژاد» برای اولین بار است که در این نمایشگاه حضور دارد.

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کاشان ضمن تقدیر از مدیران مسئول این نشریات به جهت حضور در این نمایشگاه  افزود : با وجود نشریات و رسانه های مستعد در کاشان باید برنامه های حمایتی همه جانبه از سوی مسوولان شهر صورت بگیرد تا بتوانیم نام کاشان را بیشتر در کشور معرفی کنیم.


لازم به ذکر است : بیست و سومین نمایشگاه مطبوعات با شعار «جامعه آگاه‌تر: توسعه بیشتر و شعار کمتر» روز جمعه (پنجم آبان ماه) تا 12 آبان ماه  با حضور بیش از  ۶۰۰موسسه مطبوعاتی، نشریه، خبرگزاری‌ و پایگاه‌ خبری در مصلی تهران آغاز می‌شود.رییس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کاشان گفت: بر اساس گزارش های اهالی روستای استرک از دستندازی های سودجویان بر روی تپه ای در این روستا، کارشناسان این اداره با بررسی هایشان به هویت یک محوطه ی باستانی آرامگاهی پی بردند.

 دکتر جاوری با اشاره به اینکه این محوطه مربوط به عصر آهن 2 (یعنی 2800 تا 3200 سال پیش از میلاد) می باشد، گفت: شیوه تدفین ها، یک سنت خاص دوره آهن است که در ایران و خاورمیانه نیز ناشناخته مانده است.

 وی با اشاره به  اینکه فصل اول کاووش با وسعت 20 متر مربع در سال گذشته انجام شد، افزود: فصل دوم نیز با حضور کارشناسان عالی رتبه و متخصص انسان شناسی از دانشگاه ورشو لهستان انجام گرفت که بقایای 18 تدفین شامل چندین زن و مرد و 6 کودک کشف گردید.
 وی با اشاره به دستاوردهای علمی ناب این محوطه گفت: شیوه های خاص تدفین، اجسام موجود در قبرها و از همه مهم تر تعامل دانشگاهی با دانشگاه ورشو در زمینه انشان شناسی باستانی مهم ترین دستاوردهای این دو فصل کاوش می باشد.
 محوطه باستانی استرک در 10 کیلومتری شهر کاشان و مابین روستای استرک و جوشقان قرار دارد.