روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

زاینده رود

پربازدیدترین اخبار

جشنواره سلامت زنان در کاشان به پایان رسید

کد خبر : 5112
۱۳۹۶/۰۸/۰۸ - ۱۰:۰۱
جشنواره سلامت زنان با عنوان «زن قلب خانواده» پس از یک هفته به کار خود پایان داد.
به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری کاشان، ، در این جشنواره که به مناسبت هفته ملی سلامت بانوان ایرانی برگزار شد برنامه‌های مختلفی با محوریت موضوع بهداشت زنان همراه با استقبال بانوان کاشانی اجرا گردید.

«اصلاح ساختار فیزیکی بدن» و « اصول عمومی ماساژ» از جمله همایش‌هایی بود که در این جشنواره با حضور مدرسان و کارشناسان در فرهنگسرای مهر سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری کاشان برگزار شد.

برگزاری کارگاه‌ها و برنامه‌های آموزشی نیز از دیگر بخش‌های پیش‌بینی شده این جشنواره به شمار می‌رفت که در این زمینه کارگاه «سل و هپاتیت» و نیز «سرطان‌های شایع در زنان» به همراه فرآیند غربالگری در این خصوص این دو گونه بیماری انجام پذیرفت و افراد مستعد و دارای زمینه ابتلا به مراکز درمانی معتبر معرفی شدند؛ همچنین « پیشگیری از بیماری های شایع اسکلتی در زنان »، «سلامت زنان و تغذیه سالم»، «نقش زن در نشاط خانواده» عناوین دیگر کارگاه برگزار شده در این جشنواره بود.

سراهای محله، مدارس دخترانه، جامعه نابینایان و کم‌بینایان، مسجد اعظم امامزاده هادی(ع) فین بزرگ از جمله میزبانان این کارگاه‌های آموزشی محسوب می‌شد که در آن کارشناسان حوزه‌های مختلف سلامت به ذکر نکات کاربردی در خصوص پیشگیری از بیماری‌های فراگیر و شیوه‌های مقابله با آن پرداختند.

طرح پزشک متخصص رایگان در محله نیز برنامه دیگری بود که در این جشنواره برای شهروندان و جامعه هدف برای امر شناسایی و مقابله زودهنگام با بیماری‌ها در مکان‌هایی نظیر مسجد سیدالشهدا(ع) اجرا شد.

پیاده‌روی و طبیعت‌گردی نیز برنامه ورزشی در نظرگرفته شده برای این جشنواره بود که با حضور بانوان و دانشجویان دختر در مسیر سلامت مجموعه فرهنگی ورزشی شهربانو برگزار شد.

شایان ذکر است جشنواره سلامت زنان با عنوان زن قلب خانواده به همت اداره شهر سالم مدیریت خدمات و مشارکت‌های اجتماعی معاونت فرهنگی اجتماعی سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری کاشان و با همکاری معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و مرکز ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری کاشان برگزار شد.