روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

زاینده رود

پربازدیدترین اخبار

لحظه به لحظه همسفر با کاروان عشق در کربلا

کد خبر : 5153
۱۳۹۶/۰۸/۱۲ - ۱۵:۲۰
پاکبانان پاکدل کاشانی جاروی خدمت در حریم عرش الهی را به دست گرفتند
میلیون‌ها نفر آماده‌اند تا قدم در مسیر پیاده‌روی نجف تا کربلا بگذارند. قرار است با هر قدمی که برمی‌دارند جانی دوباره بگیرند و با زمزمه «حسین حسین» غبار از جانشان بشویند. آنها صدای پای زینب(س) را از هزار توی دالان تاریخ از گذرگاه زمان، از منزل‌های پر از وحشت و از ایستگاه‌های اسرا در مسیر کربلا به کوفه شنیده‌اند.

این عاشقان آمده‌اند تا حسینی و زینبی شوند و با تأسی به اهل‌بیت عصمت و طهارت(ع) امام شهیدشان را جست‌وجو کنند و انقلاب حسینی را با پیام و صبر زینبی در بزرگ‌ترین اجتماع صلح‌آمیز جهان برای همه دلدادگان حق و راستی به نمایش بگذارند.
با فرارسیدن اربعین حسینی کاروان میلیونی عاشقان حسینی از جای جای جهان قدم در راه عشق نهاده‌اند. آنها با پای پیاده‌راهی این مکان مقدس می‌شوند تا ندای «لبیک یا حسین» میلیون‌ها عاشق از بین‌الحرمین طنین‌انداز شود و چشم دنیا را به خود خیره کند .
شهرداری کاشان امسال نیز برای دومین بار پاکدلان پاکبان را به حرم حسینی اعزام کرد تا در کنار خیل مشتاقان اباعبد الله(ع) در خدمت در این اقیانوس بی انتهای معرفتی سهیم باشند.
کاروان خادمان حسینی شهرداری کاشان پس از ورود به کربلا در میان سلام و صلوات و دود اسپند مورد استقبال شهروندان عراقی  قرار گرفتند.

پاکبانان پاکدل در نخستین پگاه در زیر خیمه عزای اباعبدالله فرازهای زیارت عاشورا را از عمق جان زمزمه کرده و ندبه با لباس تکه ای از بهشت را با جاروی ارادت خود  فرش کردند.
خدمت در کربلایی که عرش الهی نام گرفته، جسم و روح و روان این مردان را آسمانی تر کرده و برگ زرینی از جنس ارادت و پاکبازی را برای دیار مومنان به ارمغان خواهد آورد.