روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

زاینده رود

پربازدیدترین اخبار

ساخت شش باب مدرسه با مشارکت خیرین کاشانی

کد خبر : 5159
۱۳۹۶/۰۸/۱۳ - ۱۲:۴۵
معاون وزیر و رییس سازمان نوسازی وزارت آموزش و پرورش اظهار کرد: پروژه های نیمه تمام وزارت آموزش و پرورش که با مشارکت نیکوکاران آغاز به ساخت شده حدود 24 هزار کلاس درس است که برای تکمیل آنها 180 هزار میلیارد ریال (معادل 18 هزار میلیارد تومان ) مورد نیاز است.
 شش باب مدرسه که با مشارکت خیرین مدرسه ساز کاشانی  احداث شده، طی آئینی با حضور معاون وزیر آموزش و پرورش افتتاح  و تحویل اموزش و پرئرش شدند.
 محمد کتابچی مدیر عامل خیرین مدرسه ساز کاشان در گفتگو با خبرنگار ما گفت" برای این شش مدرسه که دارای 66 کلاس درس میباشد  افزون بر 80 میلیارد ریال هزینه شده است.
 وی افزود:مجموع مدرسه های افتتاح شده نزدیک به 10 هزار متر مربع مساحت، هفت هزار و 900 متر مربع زیربنا دارند و در نهایت با 66 کلاس می توانند نزدیک به یک هزار و 500 دانش آموز را پذیرش کنند.
 گفتنی است  این مدارس با حضور معاون وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور و جمعی از مسئولان شهرستانی در کاشان به بهره برداری رسید.

نیاز 180 میلیارد ریال برای تکمیل 24 هزار کلاس درس
محمد تقی نظری پور در حاشیه بهره برداری از شش باب مدرسه  در کاشان در گفتگو با خبر نگار ما در کاشان بصیرتی گفت: همزمان با آغاز سال تحصیلی، یک هزار و 200 فضای آموزشی به بهره برداری رسید که 55 هزار و 200 کلاس درس به بهره برداری رسید که 50 درصد آنها از محل کمک نیکوکاران مدرسه ساز بوده است.
 وی با اشاره به اینکه حدود 15 تا 20 درصدمدارس کشور به صورت دو نوبته استفاده می شود که بخاطر تخریب و بازسازی مدارس فرسوده و یا تکمیل مدارس در حال ساخت است افزود:،سیستم گرمایشی 83 هزار کلاس درس نیازمند آن است که مجهز و به روز رسانی شود تا منبع سوخت مصرفی در کلاس نباشد که رفع این نگرانی با هشت هزار میلیارد ریال (معادل 800 میلیارد تومان) اعتبار ممکن می شود و امیدواریم بتوانیم با همکاری مجلس تخصیص های خوبی داشته باشیم
نظری پورعنوان کرد اگر  میخواهیم دانش اموزی خلاق داشته باشیم باید فضای اموزشی خلاق و شاد داشته باشیم وی افزوداموزش و پروش سنتی برای  دانش اموزان خلاق  الان پاسخگو نیست باید فضای فیزیکی مدارس نیز نقش معلم را برای دانش اموزان خلاق ایفا کند.
معاون وزیر اموزش و پرورش با یاد اوری مدرسه اقا بزرگ و ماندگاری این فضا  اذعان داشت  اگر پارامتر های معماری را درساخت مدارس رعایت کنیم مدارسی ماندگار و با نشاط خواهیم  داشت که خوشبختانه استان اصفهان از فضاهای خوب معماری برخوردار  است.


نیاز سه هزار میلیارد ریال برای تکمیل 433 طرح عمرانی در مدارس اصفهان
مدیرکل نوسازی و تجهیز مدارس استان  گفت: برای تکمیل 433 طرح عمرانی در مدارس استان اصفهان، اعتباری معادل سه هزار میلیارد ریال (300 میلیارد تومان) اعتبار مورد نیاز است و امیدواریم تا پایان سال جاری حداقل 40 پروژه دیگر در استان اصفهان به بهره برداری برسد محمد حسین سجاد در گفت و گو با خبرنگار ما در کاشان بصیرتی با اشاره به اینکه اول مهر امسال 92 پروژه به بهره برداری رسیده است گفت: از مجموع 433 پروژه عمرانی آموزش و پرورش استان اصفهان، 240 پروژه توسط نیکوکاران مدرسه ساز شروع شده است.
 وی تاکید کرد: با توجه به اختلاف سرانه استان اصفهان و شاخص استاندارد، و حضور 800 هزار دانش آموز در مدارس این استان، هنوز حدود یک میلیون و 400 هزار متر مربع فضای آموزشی مورد نیاز است تا به شاخص استاندارد برسیم
سجاد اظهار کرد: از مجموع طرحهای عمرانی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان، 350 پروژه آموزشی و بقیه شامل سالن ورزشی، نمازخانه و مکانهای مربوط به فعالیت های پرورشی است که به طور متوسط 42 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.
به گفته وی، شاخص استاندارد فضای آموزشی حدود هشت و سه دهم متر مربع است که میانگین سرانه کشور نیز حدود پنج و سه دهم مترمربع و این رقم در استان اصفهان به شش و نیم متر مربع رسیده است.