روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

زاینده رود

حق مردم است که در جریان عمل کرد شورای شهر قرار گیرند

کد خبر : 5190
۱۳۹۶/۰۸/۱۶ - ۱۵:۲۰
علی رسولزاده رئیس شورای اسلامی شهر کاشان در اولین نشست خبری خود در دور پنجم شورای شهر کاشان با بیان مطلب فوق و ارائه گزارشی از مدت 75 روزه مسوولیت خود جوابگوی سوالات خبرنگاران بود.
علی رسول زاده رییس شورای شهر کاشان اظهار کرد: در آغاز کار شورای شهر دوره پنجم از ابتدای شهریورماه اعضا شورا ابتدا "بهروز گرانمایه" یکی از نیروهای مجموعه شهرداری را بعنوان سرپرست شهرداری معرفی کرده تا مسائل شهری و پروژه ها پیگیری کنند

 وی در ادامه گفت: سپس با نگاه به جایگاه و عظمت کاشان در کشور و بررسی های همه جانبه "سعید ابریشمی راد" را به عنوان شهردار جدید کاشان انتخاب کرده و پس از دریافت حکم وزیر کشور در این سمت مشغول به کار شدند.

وی با تشکر از زحمات و خدمات از مجموعه مدیریت شهری در شوراهای  شهر دوره های گذشته بویژه دوره  چهارم و مهندس سید محمد ناظم رضوی شهردار قبل که خدمات زیادی به شهر کرد افزود: شهردار کاشان با آگاهی و علم به اوضاع شهرداری این مسوولیت خطیر را پذیرفتند تا با هم اندیشی و همکاری های مضاعف در راستای حل مشکلات و توسعه و پیشرفت کاشان تلاش کنند.
پرداخت حقوق کارکنان شهرداری که بعضا تا ۵ ما عقب افتاده بود با تلاش و برنامه ریزی و همکاری شهردار جدید به روز شد  و تصمیم بر اجرای شیوه پرداخت یکسان سازی حقوق کارکنان شهرداری گرفته شد.

رسول زاده افزود: رفع توقیف برخی از حساب های شهرداری، تکمیل و تعیین تکلیف برخی از پروژه های مهم شهری مانند خیابان امیریه، محله صدره و سرفره، رفع تهدیدات قطع پرواز فرودگاه از طریق آسفالت ادامه باند و شروع عملیات سوختگیری هواپیماها در فرودگاه کاشان و نصب سیستم های بروز پرواز  از اقدامات مهم دیگر درمدیریت جدید شهرداری است.

بدهی ۵۴۲ میلیارد تومانی شهرداری   کاشان

 رئیس شورای شهر کاشان اظهار کرد: بودجه سال 96 شهرداری 500 میلیارد تومان است که در شش ماه نخست سال تنها 100 میلیارد تومان آن محقق شده و 150 میلیارد تومان دیگر آن محقق نشده است.

 رسول زاده ساماندهی بدهکاری ها را از اولویت های شهرداری دانست و افزود: براساس گزارش معاون اداری و مالی تا پایان شهریور 510 میلیارد تومان میزان بدهی شهرداری بوده که تا به امروز این رقم به 542 میلیارد تومان رسیده است.

وی با بیان اینکه 47 میلیارد و 500 میلیون تومان بدهی شهرداری مربوط به پیمانکاران بدون قرارداد است، گفت: عمده بدهی شهرداری به پیمانکاران و تعهدنامه هایش است که 20 میلیارد تومان آن اجرایی و 85 میلیارد تومان آن در تجدید نظر در حال بررسی می باشد.
رئیس شورای شهر کاشان تصریح کرد: الان به دلیل رکود اقتصادی شهرداری در وضعیت خوبی به سر نمی برد و باید تا پایان سال 60 میلیارد تومان نیز حقوق پرداخت کند.

وی در خصوص اینکه بعضی از افراد می گویند شهرداری در مقابل بدهی هایش دارایی  هم دارد اظهار داشت :اگر کسی مدعی است که شهرداری کاشان 200 میلیارد تومان دارایی دارد زمین ها یا اموالی مانند اوراق ادارات مانند دانشگاه کاشان که تاریخ وصول آن اسفند سال 97 است و اگر کسی می تواند آن را تبدیل به پول نقد کند ما حرف نداریم تا بدین وسیله بدهی ها را پرداخت کنیم.