روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

زاینده رود

فرمانداری آران و بیدگل:

احیاء بناهای تاریخی آران و بیدگل، گامی در راستای اقتصاد مقاومتی

کد خبر : 5229
۱۳۹۶/۰۸/۲۱ - ۱۲:۳۹
به گزارش روابط عمومی فرمانداری آران و بیدگل؛ ابوالفضل معينی نژاد ، فرمانداربا اشاره به ظرفیت منحصر به فرد شهرستان آران و بیدگل در حوزه بناهای تاریخی، گفت: این ظرفیت می تواند به عنوان یک ظرفیت درونزا با توسعه زیر ساخت های گردشگری و اماکن تاریخی خود نقش شایان توجهی در عمل به اقتصاد مقاومتی و جذب گردشگر برای کشور داشته باشد 
وی شهرستان آران و بیدگل را یکی از شهرستانهای باظرفیت در حوزه میراث فرهنگی و گردشگری ذکرکرد و افزود: این شهرستان با حدود 140 اثر تاریخی ثبت شده و تعدادی قابل توجهی آثار در حال ثبت، رتبه سوم را در زمینه بناهای تاریخی در استان اصفهان داراست.
معینی نژاد، با اشاره به برخی کاستی هایی که شهرستان آران و بیدگل در زمینه زیر ساخت های گردشگری با آن مواجه است، ادامه داد: مرمت و احیاء بناهای تاریخی و ورود آن ها به چرخه بهره برداری می تواند تا حدود زیادی این کاستی ها را برطرف سازد و ما امیدواریم در این رهگذر شاهد پذیرایی و اقامت هر چه بیشتر و مطلوبتر گردشگران باشیم .

وی، با بیان اینکه اشتغالزایی یکی از محور های مهم فعالیت های دولت تدبیر و امید است تصریح کرد:بهره برداری متناسب با شأن بناهای تاریخی می تواند گام مهمی در راستای اشتغالزایی باشد .
فرماندار ،طولانی شدن صدور مجوز اقامتگاه های بوم گردی و گردشگری و عدم پرداخت تسهیلات در احیای بناهای تاریخی را از جمله موانع پیش رو در حوزه گردشگری ذکر و بیان داشت:امیدواریم با برطرف شدن این مشکلات و تسریع در فرآیندها ثمره تولید و اشتغال در بناهای تاریخی را شاهد باشیم.
وی با تاکید بر ایجاد بستر مناسب در راستای ماندگاری گردشگر در منطقه کویری آران و بیدگل گفت:شاخصه گردشگری مذهبی از پتانسلیهای خوب این شهرستان است و مراسمهای مذهبی شهرستان  جذابیت خاصی برای گردشگران  خارجی دارد.