روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

زاینده رود

فرزندان ثروتمندترین افراد جهان چگونه فعالیت می کنند؟

زندگی به سبک بچه پولداری!

کد خبر : 5359
۱۳۹۶/۰۹/۰۷ - ۱۴:۲۴
«آقازاده» همه جای دنیا وجود دارد؛ اما خب بعضی ها به جای استفاده از رانت سیاسی یا اقتصادی پدران خود، ترجیح می دهند روی پاهای خودشان بایستند و بعضی ها هم به لطف پدران پولدار خود، بدون دغدغه زندگی می کنند و آینده را همان شکلی که دوست دارند برای خود می سازند. در این مطلب قصد داریم نگاهی بیندازیم به زندگی فرزندان ثروتمندترین افراد جهان که در حوزه تکنولوژی فعالیت می کنند.
بیل و ملیندا گیتس، سه فرزند با نام‌های جنیفر، روری و فوب دارند. بیل تصمیم گرفته است که بخش عظیمی از ثروت ۸۹ میلیارد دلاری خود را به کارهای خیریه اختصاص داده و از بخشیدن آنها به فرزندانش خودداری کند؛ تصمیمی که وی اعتقاد دارد فرزندانش به آن افتخار خواهند کرد.
جنیفر فرزند ارشد گیتس بوده و علاوه بر اینکه یکی از دانشجویان ممتاز دانشگاه استنفورد است، جزو تیم سوارکاری ایالات متحده نیز هست. اگرچه پدر جنیفر یکی از مشهورترین افراد در زمینه تکنولوژی است، اما او با دسترسی محدود به تکنولوژی در خانه بزرگ شده.
کوچک‌ترین فرزند گیتس، فوب است که تنها ۱۵ سال سن داشته و در دبیرستان Lakeside تحصیل می‌کند؛ دبیرستانی خصوصی واقع در سیاتل که شهریه آن ۳۳ هزار دلار در سال است.
تنها پسر گیتس، روری، در سال جاری میلادی ۱۸ ساله شد و از دبیرستان Lakeside فارغ التحصیل شد. ملیندا در پست اینستاگرام خود که به مناسبت تولد روری منتشر کرد، او را فردی مهربان و کنجکاو، عاشق پازل و فمینیست خواند.آنه ووجیسکی بنیان‌گذار شرکت تست ژنتیک ۲۳andMe دو فرزند از همسر سابق خود، سرگئی برین (که سرمایه او ۴۷ میلیارد دلار برآورد می‌شود) دارد. فرزندان او بنجی ۹ ساله و کلوئه ۶ ساله هستند.
ووجیسکی اخیرا به نیویورک تایمز گفته است که قصد دارد فرزندانش را از جنون ثروت زیاد دور نگه دارد. او به آنها آموزش می‌دهد که چگونه لباس‌های خود را شسته و همچنین آشپزی کنند. وی ادامه می‌دهد که اگر من خواهان رشد فرزندانم هستم، باید بر کارهای عادی روزمره آنها توجه داشته باشم.مؤسس آمازون، جف بیسوس و همسر نویسنده او، مک کنزی، سه پسر و یک دختر دارند. فرزندان بیسوس ۱۲تا۱۷ سال سن داشته و اعضای خانواده او بسیار به یکدیگر نزدیک هستند. لازم به ذکر است که سرمایه حال حاضر بیسوس ۹۶میلیارد دلار است.
مک کنزی به وگ می‌گوید: زمانی که پای تربیت فرزندان به میان می‌آید، ما استراتژی‌های مختلفی از قبیل سفرهای خارج از فصل، آزمایش‌های علمی آشپزی، ورزش با بچه‌های همسایه و بسیاری دیگر از برنامه‌ها را مدنظر قرار می‌دهیم.لری الیسون یکی از بنیان‌گذاران شرکت اوراکل، تاکنون چهار بار ازدواج کرده است. او از سومین همسر خود، باربارا بوث، دو فرزند دارد و سرمایه او چیزی حدود ۵۹ میلیارد دلار است.
الیسون به مناسبت تولد ۲۵ سالگی دخترش در سال ۲۰۱۱، سرمایه‌ای چند میلیون دلاری را به او تقدیم کرد. دخترش، مگان، از این سرمایه برای تاسیس شرکت خود با نام Annapurna Pictures استفاده کرد. حال که وی ۳۱ سال سن دارد، شرکتش یکی از تاثیرگذارترین تولیدکنندگان مستقل فیلم در هالیوود شناخته می‌شود. این شرکت تاکنون موفق شده‌ است جوایز مختلفی را برای فیلم‌های منتقدانه خود همچون Zero Dark Thirty، Her و American Hustle دریافت کند. در سال ۲۰۱۴ مگان از سوی مجله تایمز، جزو ۱۰۰ نفر تاثیرگذار دنیا شناخته شد. برادر بزرگ مگان، دیوید نام داشته و ۳۴ سان سن دارد. دیوید علاوه بر اینکه تولیدکننده فیلم است، بنیان‌گذار شرکت Skydance Media نیز هست. این شرکت تا کنون فیلم‌های اکشن شناخته شده‌ای همچون Terminator Genisys، G.I. Joe: Retaliation، World War Z، Mission: Impossible: Rogue Nation و Star Trek Beyond را روی پرده سینما برده‌است.

نویسنده : زاینده رود