روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

زاینده رود

پربازدیدترین اخبار

برگزاری ششمین جلسه شورای هماهنگی ترافیک شهرستان کاشان

کد خبر : 5406
۱۳۹۶/۰۹/۱۲ - ۱۱:۳۸
معاون فنی و امور عمرانی فرمانداری در ششمین جلسه شورای هماهنگی ترافیک شهرستان کاشان اظهار داشت: با سیاست گذاری و هدف گذاری شورای هماهنگی ترافیک شهرستان کاشان و با همت و تلاش شهرداری کاشان در به کارگیری مشاور ترافیکی برای تهیه طرح های هندسی ترافیکی درون شهری کاشان طی سال 1395 تا پایان شهریور 1396 تعداد 85 طرح هندسی و ترافیکی توسط مشاور و شهرداری تهیه و تدوین گردید.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه کاشان؛ مهندس علیرضا چله دوان افزود: در جلسات متعدد کمیته فنی و شورای هماهنگی ترافیک شهرستان کاشان این طرح ها مطرح و مصوب گردید و متناسب با تامین اعتبار توسط شورای اسلامی شهر کاشان بخشی از طرح های فوق در سطح شهر اجرا شدند.
وی در ادامه گفت: حاصل این تلاش جمعی بر اساس آمار منتشره از سوی کمیته رصد تصادفات استان اصفهان، کاهش 45درصدی متوفیان درون شهری طی شش ماهه اول سال 96 نسبت به مدت مشابه سال قبل بوده است.
جانشین شورای هماهنگی ترافیک کاشان اظهار داشت: شهر کاشان با کاهش تعداد متوفیات از 22 نفر به 12 نفر روبرو می باشد که جا دارد از کلیه مسئولین که در این اتفاق مهم سهیم می باشند کمال تشکر و قدردانی را داشته باشیم.
چله دوان گفت: امیدواریم در ادامه روند اجرای سریع تر طرح های ترافیکی ضمن تامین اعتبار مناسب توسط شورای اسلامی شهر ، اصلاح هندسی معابر در دستور کار شهرداری قرار گرفته تا با اجرای آنها روند تسهیل در رفت و آمد ها را شاهد باشیم.
معاون فرماندار مشکلات ترافیکی را یکی از مهمترین مشکلات شهر کاشان دانست و افزود: در شورای هماهنگی ترافیک مقرر گردید شهرداری کاشان با همکاری کلیه دستگاه های عضو شورا در آذر ماه سالجاری ابتدا نسبت به جمع آوری آمار مورد نیاز جهت تهیه طرح جامع حمل و نقل و ترافیک شهر کاشان اقدام نماید و پس از تهیه طرح در جلسات کمیته فنی و شورای هماهنگی ترافیک شهرستان مطرح و روند تصویب و اجرا را طی نماید.
شورای هماهنگی ترافیک شهرستان به منظور هماهنگی و نظارت بر اجرای خط مشی ها و سیاست های مرتبط با عبور و مرور درون شهری بر اساس اهداف و سیاست های ملی و منطقه ای و هماهنگی و اتخاذ تصمیمات لازم در امور مربوط به مبادی ورودی و خروجی شهرها و نقاط تبادل سفرهای شهری و برون شهری در سطح شهرستان و با رعایت استانداردهای مربوطه و دستورالعمل و طرح های ابلاغی از سوی وزارت کشور تشکیل جلسه می دهد.