روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

زاینده رود

پربازدیدترین اخبار

با معرفی نفرات برگزیده:

مراسم اختتامیه دومین دوره جام باشگاه های کتابخوانی کودک و نوجوان کاشان

کد خبر : 5424
۱۳۹۶/۰۹/۱۳ - ۱۴:۱۰
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کاشان گفت: در سالجاری 99 باشگاه کتابخوانی با 1500 عضو که بیشتر آنها در مدارس شهرستان هستند تشکیل شده است.
به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کاشان، مصطفی جوادی مقدم در مراسم اختتامیه دومین دوره جام باشگاه های کتابخوانی کودک و نوجوان کاشان در کانون فرهنگي تربيتي الزهرا(س) کاشان اظهار کرد: باید روی کودکان جامعه سرمایه گذاری کنیم زیرا اگر کسی در دوران کودکی علم و دانشی کسب کند تا  دوران کهنسالی آن را حفظ کرده و به بر اساس آن عمل می کند.

وی با اشاره به همکاری های همه جانبه آموزش و پرورش کاشان از طرح های ترویج کتابخوانی افزود:در سال گذشته مدرسه برکت از بین دو هزار باشگاه کتابخوانی در کشور عنوان رتبه برتر و روستای علوی نیز به عنوان روستای برتر کتابخوانی در کشور معرفی شدند.

جوادی مقدم خاطرنشان کرد: امروز در مراسم در اختتاميه جام باشگاه‌هاي کتاب‌خواني کودک و نوجوان، از پنج فيلم ، پنج نامه و پنج باشگاه برتر تقدير و به دبيرخانه کشوري جام باشگاه هاي کتابخواني معرفي مي شوند.

همچنین معاون پرورشی و تربیت بدنی آموزش و پرورش کاشان در این مراسم اختتامیه گفت: ارتقا کیفیت زندگی افراد جامعه با خواندن کتاب صورت می گیرد  پس باید برای افزایش سرانه مطالعه کشور همگی تلاش کنیم.

محمدرضا حکیمیان اظهار کرد: به دلیل پرورش توانایی دانش آموزان و افزایش انگیزه یادگیری و میزان موفقیت تحصیلی نظام آموزشی مدرسه ای تاثیرگذار است که برای پرورش و تربیت افراد آن از فرهنگ مطالعه و کتاب کمک بگیرد.

حکمیان با تاکید بر اینکه دانش آموزان اتفاقات کوچک زندگی خود را بنویسند، افزود: برای داشتن یک تصویر کلی از مسایلی که در زندگی با  آن برخورد داریم باید کتاب بخوانیم.

همچنین محمود برآبادی، عضو انجمن نویسندگان کودک و نوجوان در این مراسم گفت: قصه قدرت جادویی  برای جذب انسان ها دارد که  برای افراد بواسطه کتاب، شعر، نمایش یا فیلم تعریف می شود.

وی افزود: کتاب ها انسان را دربرابر قصه قرار می دهند تا آنها با خواندن این کتاب ها تجربیات زیادی از زندگی دیگران بطور غیرمستقیم بدست آورند.

برآبادی با اشاره به اینکه باشگاه های کتابخوانی با هدف کتاب خواندن بچه ها تشکیل شده است، افزود: تجربه جهانی نشان می دهد بچه هایی که کتابخوان بوده در درس های خود نیز موفق تر هستند.

بنا به رای هیئت داوران، برگزیدگان دومین دوره جام باشگاه های کتابخوانی کاشان در گروه باشگاه برتر، مدارس طالبیان مقدم، شهید روحانی، طالبیان، مهندس عزیزی،برکت و کتابخانه روستای علوی به عنوان باشگاه برگزیده مرحله شهرستانی معرفی شدند.

در گروه نامه به نویسنده، آثاری از فاطمه ظریفی ، الیاس عفتی، زهرا نزادی نوش آبادی، آتنا آقابابایی و فاطمه روانگرد به عنوان نامه برتر معرفی شدند و آثار کیمیا نامور، سید مجتبی قرشی نوش آبادی، زهرا سادات قناعت، مائده سماوی و مینا کاوه نوش آبادی به عنوان فیلم برگزیده معرفی کتاب انتخاب شدند.

همچنین ابوالقاسم جعفری به عنوان معلم برتر، سهیلا الماسی به عنوان مدیر برتر و مهدی خاکی نهاد به عنوان دانش آموز برتر در دومین دوره جام باشگاه های کتاب کودک و نوجوان در شهرستان کاشان معرفی شدند.