روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

زاینده رود

پربازدیدترین اخبار

دست نوازش آسمان بر سر شهرهای غرب استان اصفهان/ فریدونشهر رکورددار بارش‌ها+تصاویر و وضعیت را‌ه‌ها

کد خبر : 5450
۱۳۹۶/۰۹/۱۷ - ۱۴:۳۱
همزمان با پایان یافتن شانزدهمین روز از آذرماه، بارش برف در تمامی نقاط غرب استان اصفهان آغاز شد.
فارس از فریدن، همزمان با ورود سامانه بارشی به کشور و بنابر پیش‌بینی سازمان هواشناسی، بارش گسترده برف از شامگاه پنج‌شنبه در مناطقی از غرب و شمال استان اصفهان آغاز شد.

در شهرستان فریدن بارش برف از عصر پنج‌شنبه آغاز شده و این بارش‌ها کماکان ادامه دارد؛ شهر داران مرکز این شهرستان نخستین بارش برف پاییزی خود را در سال زراعی جاری تجربه کرد. بارش برف در روستای سفتان این شهرستان باعث قطع برق شد و از روستاهای چیگان، اوزونبلاغ، درختک، گنجه، گل امیر و قفر و همچنین بادجان، چقا و بلطاق نیز بارش برف گزارش شده است.

اداره هواشناسی فریدن ضمن پیش‌بینی اینکه بارش‌ها تا پایان پنجشنبه شب تداوم خواهد داشت، از وزش باد شدید و کاهش دما در روز شنبه خبر داد و همچنین از رانندگانی که قصد تردد در محور الیگودرز به داران را  دارند، خواست تا با احتیاط و فقط با داشتن زنجیر چرخ تردد کنند.

لازم به ذکر است که کلیه مسیرهای مواصلاتی فریدن باز بوده و رفت و آمد به صورت کند در آن جریان دارد.

در شهرستان چادگان نیز بارش برف از غروب آفتاب پنجشنبه آغاز شده و کماکان ادامه دارد، بارش‌ها در بخش چناررود این شهرستان با شدت بیشتری ادامه دارد.

حسین جمالوند، دهیار روستاهای پرمه در بخش چناررود در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در چادگان در این باره اظهار داشت: بارش برف روستاهای پرمه را سفیدپوش کرده و میزان بارش در این مناطق 3 الی 5 سانتیمتر است.

طبق گزارش اداره راهداری چادگان، راهداران با استفاده از یک دستگاه برف‌روب در مسیر چادگان به داران به برف‌روبی مشغول هستند، میران بارش برف در مسیر چادگان به داران 4 سانتیمتر است و تردد در محورهای مواصلاتی به کندی صورت می‌گیرد.

در بویین میاندشت نیز بارش‌ها از بعد از ظهر روز گذشته آغاز و باعث سفیدپوش شدن سراسر این شهرستان شده است، در شهرهای بویین میاندشت و افوس و سایر روستاهای این شهرستان حدود 15 سانتی‌متر برف باریده است.

در محورهای مواصلاتی شهرستان بویین میاندشت نیز رفت و آمد با وجود بارش برف به صورت کند جریان دارد.

در شهرستان خوانسار نیز بارش‌های پراکنده برف گزارش شده و در محور مواصلاتی دامنه به خوانسار رفت و آمد وسایل نقلیه به علت شدت بارش‌ها با کندی صورت می‌گیرد.

در فریدونشهر نیز بارش برف به صورت گسترده از بعد از ظهر دیروز آغاز شده و ارتفاع برف در مرکز این شهرستان به 25 سانتی‌متر رسیده است.

محسن مقدسی رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای فریدونشهر در گفت‌وگو با خبرنگار فارس اظهار کرد: تمامی محورهای مواصلاتی شهرستان فریدونشهر باز بوده و راهداران در این محورها مشغول پاکسازی و نمک‌پاشی جاده‌ها هستند، ضمن آن‌که گردنه کلوسه در پشت کوه دوم فریدونشهر به دلیل بارش برف مسدود شده که عملیات بازگشایی این محور نیز آغاز شده است.

به گزارش فارس، راهداران در سراسر این مناطق در حال خدمت‌رسانی و بازگشایی معابر و نمک‌پاشی هستند تا رفت و آمد با رعایت نکات ایمنی در جریان باشد. همچنین شب گذشته و در ساعات پایانی پنجشنبه بارش برف در کاشان و شهرها و روستاهای اطراف آن آغاز شد تا مرهمی بر این دشت تشنه باشد.

تصاویری از بارش‌های روز پنج‌شنبه در این مناطق را در زیر مشاهده می‌کنید: