روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

زاینده رود

پربازدیدترین اخبار

ترویج ازدواج اسان توسط بسیج کاشان

کد خبر : 5471
۱۳۹۶/۰۹/۱۹ - ۱۲:۴۱
جشن زوجهای بسیجی شنبه شب در تالار الماس شهر کاشان با حضور صد عروس و داماد بسیجی و همراهان آن‌ها و بسیجیان فعال توسط حوزه مقاومت بسیج حضرت زهرا (س) برگزار شد
در این مراسم  عروس و دامادهای سادات از طرف امام جمعه و موسسه ذریه طیبه به صورت ویژه تجلیل شدند  هدف از برگزاری این مراسم ازدواج  اسان و ساده به سبک اسلامی است که تمام هزینه ها توسط خیرین پرداخت می شود.

 در این مراسم مسولین شهری نیز حضور داشتند و یک عقد ویژه توسط حجت الاسلام اسلامی تبار خوانده شد و با اجرای نمایش و مولودی خوانی و صرف شام همراه بود.

سعید ابریشمی راد؛ شهردار کاشان در این مراسم ضمن توصیه به زندگی سالم و ساده اظهارداشت: زوج های جوان باید برای یکدیگر ارزش قائل باشند و در زندگی با عشق و محبت رفتار کنند که شاه کلید اصلی آن صداقت و راستگویی است.

حجت الاسلام اسلامی تبار نیز ضمن اشاره به پرهیز از تجمل گرایی افزود: تجمل گرایی و تشریفات یک سدی است برای ازدواج که اینگونه مراسمات جوانان را به سمت ازدواج آسان‌تر هدایت می‌کند‌.

امام جمعه موقت کاشان با بیان این‌که معیار های انتخاب جوانان باید بر اساس ارزش های اسلامی و ایمان و تقوا باشد گفت: جوانان باید قناعت پیشه کنند و در زندگی از گناه پرهیز کرده و یکدیگر را به سمت گناه نبرند‌.

وی ابراز کرد: زندگی تا زمانی زیباست که بر اساس احترام متقابل باشد و حرمت و احترام خانواده های یکدیگر را نیز حفظ کنند و برای زندگی هرچه بهتر از خودگذشتگی داشته باشند.