روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

زاینده رود

پربازدیدترین اخبار

استفاده نکردن از ظرفیت های بخش صنعت در حوزه فرهنگ استفاده

کد خبر : 5488
۱۳۹۶/۰۹/۲۱ - ۱۲:۲۴
رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کاشان گفت: هنوز نتوانسته ایم از ظرفیت های بخش خصوصی در حوزه فرهنگ در توسعه مباحث فرهنگی جامعه بویژه ترویج کتاب و کتابخوانی استفاده کنیم.
به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کاشان، مصطفی جوادی مقدم در دیدار با مدیرعامل شرکت هامون نایزه کاشان افزود: بخش خصوصی بویژه در حوزه صنعت نباید تنها از نظر فیزیکی به انسان نگاه کند بلکه باید به روحیات آنان که وابستگی به فرهنگ، هنر، دین و عرفان دارد توجه ویژه داشته باشد.

وی با اشاره به نامزدی کاشان برای پایتخت کتاب ایران اظهار کرد: یکی از طرح های مهمی که شهرهای شرکت کننده در  گرفتن این عنوان با یکدیگر رقابت می کنند استفاده از بخش خصوصی است.

وی افزود: در حالی امسال  کاشان در چهارمین دوره پایتخت کتاب ایران نامزد شده که در سالیان قبل در شهرهای منتخب بخش خصوصی حضور چشمگیر داشته  و از طرح های ترویج کتابخوانی حمایت های خوبی کرده است .

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کاشان تصریح کرد:  طرح های نوآورانه و بدیع در حوزه کتابخوانی مانند نذر کتاب، صبحگاه مدارس، پاتوق کتاب، رونمایی از کتاب در هیئات مذهبی، باشگاه های کتابخوانی از موارد مهمی است که در کاشان برای گرفتن عنوان پایتخت کتاب ایران انجام شده است.

جوادی مقدم، با تقدیر از طرح های شرکت هامونایزه کاشان به عنوان یک بخش صنعتی خصوصی در حوزه  ترویج کتابخوانی گفت: طرح هایی چون قراردادن کتاب در سبد غذایی خانوارها،  برگزاری سمینارهایی برای کارکنان با محوریت کتاب و دعوت از اساتید این حوزه و تخصیص بن خرید سالیانه کتاب  و عیدی دادن کتاب از موارد مهمی است که قابلیت الگو  برداری در سراسر ایران را دارد.

همچنین مدیرعامل شرکت هامون نایزه کاشان در این دیدار گفت: ترویج کتابخوانی یک اصل توسعه برای یک کشور است که در جامعه امروز روبه فراموشی است.

مهندس محمود شریعتی نیاسر افزود: باید از الگوهای اجتماعی کشورهای با سرانه مطالعه بالا استفاده کرد و اخلاق مداری ومثبت اندیشی را در جامعه با فرهنگ مطالعه افزایش داد.

شریعتی نیاسر با اشاره به ۴۰۰ نیروی انسانی در شرکت هامون نایزه خاطر نشان کرد: تلاش کرده ایم برنامه های سالیانه خود  را با محتوای کتاب برگزار کنیم تا به نوعی در خدمات بخشی به جامعه مشارکت داشته باشیم.