روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

زاینده رود

پربازدیدترین اخبار

قربانی گرفتن جاده مرگ در سایه‌ سکوت مسئولین

کد خبر : 5535
۱۳۹۶/۰۹/۲۶ - ۱۱:۵۳
باز هم حادثه ای تلخ در جاده ای که حالا دیگر مردم روستاهای یزدل، علی آباد ، محمدآباد و شهر سفیدشهر آن را به نام جاده مرگ می شناسند. جاده ای که روزانه شاهد عبور و مرور تعداد زیادی وسیله نقلیه سبک و سنگین است و هر بار خبری ناگوار و تلخ از وقوع حادثه ای برای همشهریانمان منتشر می شود.
آخرین مورد، علیرضا سلمان ، جوان دوست داشتنی یزدلی بود که قربانی بی توجهی مسئولین شد تا شاید بار دیگر نگاهها به جاده مرگ در شهرستان آران و بیدگل معطوف شود. راه ارتباطی روستاهای بخش مرکزی شهرستان آران و بیدگل به شهرهای آران و بیدگل و کاشان که بخاطر چهاربانده نبودن و عدم وجود ایمنی همیشه جان عده ای از همشهریانمان را قربانی می کند.

روند بی توجهی و وعده های بی سرانجام مسئولان نسبت به رفع مشکلات این جاده خصوصا در 2 سال اخیر همچنان ادامه دارد و معلوم نیست تا کی باید عزیزان ما در آتش بی توجهی ها بسوزند؟ چرا مسئولان محترم متوجه این مسئله نیستند که مردم این خطه دیگر طاقت شنیدن خبر درگذشت عزیزان شان در این جاده حادثه خیز را ندارند....

همه مسئولین شهرستان به ویژه مسئولین اداره راه و شهرسازی، نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، فرماندار آران و بیدگل، بخشدار بخش مرکزی، رئیس و اعضای شورای بخش مرکزی و شوراهای اسلامی روستاهای بخش مرکزی به عنوان نمایندگان مردم می بایست به این نابسامانی خاتمه بدهند، در غیر اینصورت یا مسائل را شفاف و رو در رو با مردم بگویند یا اگر نمی توانند عطای میز مدیریت را به لقایش ببخشند.
 باید مشخص شود دلیل این همه بی توجهی به این جاده و مردم این منطقه چیست؟ دیگر چه اتفاقی باید بیفتد تا مسئولان روستایی، شهرستانی و استانی به فکر مردم این خطه بیفتند؟

این نارسایی ها و عدم رسیدگی به خواسته بر حق مردم این منطقه  نتیجه اختلاف داخلی شهرستان کاشان و اختلاف دو شهرستان کاشان و آران بیدگل است داخلی شهرستان کاشان از این جهت که بجای رسیدگی به موضوع جاده های اطراف کاشان از جمله کنار گذر این شهرستان بیشتر بنام تسویه حسابهای سیاسی به تسویه حسابهای شخصی می پردازند .اختلاف بین دو شهرستان که بر هیچکس پوشیده نیست یک روز کاشانی ها کوتاه می آیند آرانی ها رضایت نمی دهند و روز بعد بر عکس روز قبل . یکی نیست به مسولین  کاشان بگوید شما که ادعای مرکز استان شدن دارید .ادعای ۲۰۰۰ هزار کارخانه و کارگاه تولیدی دارید .بیش از ۱۰ دانشگاه و مرکز علمی دارید چرا یک کنار گذر ندارید تا کامیون های حامل بار همین کارخانه ها مجبور نباشند از جاده روستایی سفید شهر تردد نکنند و باعث بخطر افتادن جان و مال ده ها روستایی نباشند البته با توجه به اتوبان کاشان اصفهان و کاشان قم جلوگیری از تردد این کامیون ها در جاده مورد نظر هست ولی ظاهرا فکر آقایان مسیو آنقدر کوچک است که به این مسایل نمیر سد.
مسئولانشان بیدگل هم تمام فکر و ذکرشان جاده گرمسار است آران و بیدگل را به شهرستان چی .
اخیرا دو پل زیرگذر راه آهن احداث شده بهتر نبود که بوجه هزینه شده این دو پل خرج جاده مورد بحث میشد بهتر نبود بودجه ای که قرار است هزینه روشنایی جاده بخش مرکزی تا سفید شهر شود برای جاده مورد نظر در گرفته شود . هزینه های دیگری نیز در منطقه می شود که با آه به مشکل جاده بهتر است برای جاده  مرگ در نظر گرفته شود اگر منتظر هستید که دولت تدبیر و امید برای جاده کاری بکند خیال باطل است چرا که زلزله اخیر کرمانشاه همه چیز را نشان داد یا همینکه مسئول اجرایی کشور بجای راه حل دادن برای حل مشکل ترافیک می فرماید بنزین را گران کنیم پس اهالی منطقه خود باید چاره ای بی اندشید بگردید دنبال خیرین راه سازی دل به مسئولین خوش نکنید که اینها همچنان دنبال را کار برای افزایش حقوق خود هستند.