روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

زاینده رود

پربازدیدترین اخبار

‍ شهرستان آران و بیدگل محروم از امکانات

کد خبر : 5571
۱۳۹۶/۰۹/۲۹ - ۱۳:۱۵
فرماندار آران و بیدگل ورود گردشگر به شهرستان را عاملی برای رشد اقتصاد شهر و اشتغال‌زایی پایدار می‌داند و اظهار می‌کند: عدم اختصاص امکانات و اعتبارات عمده مشکل ما در این راه است.
ابوالفضل معینی نژاد اظهار می‌کند: به‌طور مثال کویر مرنجاب باوجود جاذبه‌های گردشگری مختلف به‌عنوان منطقه نمونه گردشگری نام‌گذاری شده اما این کافی نیست و باید امکانات حداقلی در آن ایجاد شود.

وی با گلایه از تأخیر در ابلاغ طرح و نقشه آماده‌سازی مرنجاب تأکید می‌کند: برای مرنجاب در طرح ساماندهی ۱۸۰ میلیارد ریال هزینه برآورد شده اما منبعی برای تأمین آن پیش‌بینی‌نشده است.

وی با اشاره به کاستی‌ها در زیرساخت‌های حوزه گردشگری شهرستان، اظهار می‌کند: طولانی شدن صدور مجوز اقامتگاه‌های بوم گردی و گردشگری و عدم پرداخت تسهیلات در احیای بناهای تاریخی ازجمله موانع پیش رو در حوزه گردشگری آران و بیدگل است.

شعار راه‌حل ساماندهی نیست
معینی نژاد می‌گوید: آیین‌های عزاداری شهرستان و وجود بقاع متبرکه امام زادگان برای گردشگران خارجی دارای جذابیت است که باید از آن بهره برد.

وی با تأکید بر این موضوع که منطقه نمونه گردشگری تنها یک اسم و شعار نیست ادامه می‌دهد: برای حفظ این موقعیت باید برنامه داشت و برای آن هزینه کرد.

وی ساماندهی طبیعت بکر کویر و مرنجاب را بدون پشتوانه و حمایت همه‌جانبه ناممکن خواند و گفت: منطقه نمونه گردشگری به اسم و شعار نیست و تا زمانی که امکانات و اعتبار نباشد نمی‌توان انتظار فعالیت گردشگری مطلوبی داشت.