روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

زاینده رود

پربازدیدترین اخبار

رئیس امور آزمایشگاه‌های محیط زیست اصفهان:

هوای اصفهان سالم است/ شاخص کیفی ۶۵

کد خبر : 5739
۱۳۹۶/۱۰/۱۹ - ۱۰:۲۶
رئیس امور آزمایشگاه‌های محیط زیست استان اصفهان گفت: با توجه به تغییرات آب و هوایی در دو روز گذشته، امروز هوای اصفهان با میانگین شاخص کیفی ۶۵ در وضعیت سالم ثبت شده است.

بابک صادقیان در گفت‌وگو با مهر، اظهار داشت: با توجه به تغییرات آب و هوایی، وزش باد و بارش باران و برف در نقاط مختلف استان در دو روز اخیر اصفهان بار دیگر هوای سالم را تجربه کرد.

وی با بیان اینکه هوای اصفهان امروز با میانگین شاخص کیفی هوای اصفهان ۶۵ در وضعیت سالم ثبت شده است، در ارتباط با شاخص آلایندگی در ایستگاه‌های مختلف سنجش آلودگی اصفهان اظهار داشت: شاخص کیفی هوا در ایستگاه‌های میدان احمد آباد با ۵۷، چهارباغ خواجو ۶۷، بلوار دانشگاه ۵۸، میدان امام حسین (ع) ۷۰، خیابان پروین با ۵۷، رودکی ۶۷ و بزرگراه خرازی ۷۶ در وضعیت سالم قرار دارد.

رئیس امور آزمایشگاه‌های استان اصفهان با اشاره به اینکه وضعیت هوا در ایستگاه‌های سنجش آلایندگی در شهرستان‌های مختلف استان نیز سالم گزارش شده است، تاکید کرد: کیفیت هوا در خمینی‌شهر با میانگین ۵۶، کاشان با ۷۶، سگزی ۷۵ و مبارکه سالم گزارش می‌شود.

گفتنی است، شاخص کیفی هوا در بازه صفر تا ۵۰ نشانه هوای پاک، ۵۰ تا ۱۰۰ نشانه هوای سالم، ۱۰۰ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه‌های حساس (افراد دچار بیماری‌های قلبی تنفسی، کودکان و افراد میانسال و زنان باردار و غیره) و ۱۵۰ تا ۲۰۰ نشانه وضعیت ناسالم برای عموم مردم است.