روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

زاینده رود

پربازدیدترین اخبار

پیش بینی فرشید طالبی، مدافع سال های نه چندان دور سپاهان و ذوب آهن:

دربی اصفهان، پر گل از آب در می آید

کد خبر : 5756
۱۳۹۶/۱۰/۲۰ - ۱۵:۳۶
فرشید طالبی یکی از با اخلاق ترین بازیکنان تاریخ فوتبال ایران است که رکورد قهرمانی با 4 تیم در لیگ برتر و جام حذفی و حضور با آنها در لیگ قهرمانان آسیا را در کارنامه دارد.
او در سال  2010 توانست  به همراه فرهاد مجیدی در جمع نامزدهای نهایی بازیکن سال آسیا قرار بگیرد. طالبی که سابقه حضور در فجر سپاسی، ذوب‌آهن، سپاهان و تراکتورسازی را دارد خیلی زود و در سن 31 سالگی از فوتبال کنار رفت هر چند که می گوید هنوز تصمیم قطعی برای آویزان کردن کفش هایش را نگرفته و در ماه های آینده دراین مورد تصمیم می گیرد. با توجه به اینکه طالبی سابقه بازی در هر دو تیم سپاهان و ذوب آهن را دارد،  به بهانه دربی اصفهان به سراغ او رفتیم و گفت وگویی را ترتیب دادیم، با ما همراه باشید.

عملکرد تیم های ذوب آهن و سپاهان را در این فصل چطور ارزیابی می کنید؟
تیم های ذوب آهن و سپاهان از روزهای اوج خود فاصله گرفته اند و  از آن چیزی که همه انتظار دارند خیلی دور شده اند. این مسئله به خاطر  ریزش هایی است که در این دو تیم رخ داده است، گاهی ریزش، اثر مثبتی بر عملکرد یک تیم می گذارد ولی متاسفانه برای تیم های سپاهان و ذوب آهن این اتفاق نیفتاده و تغییراتی که در این دو تیم رخ داده سبب شده تا این تیم ها از شرایط ایده الی که قبلا داشتند، فاصله بگیرند.
نوبت به دربی اصفهان رسیده، با توجه به سال هایی که در ذوب آهن و سپاهان بازی کردید، دربی اصفهان چه تفاوتی با دربی پایتخت دارد؟
 تمام دربی‌ها در تمام نقاط دنیا، حساسیت‌های خود را دارند. دربی اصفهان هم معمولا جذاب و هیجان‌انگیز  است؛ چرا که دربی پایتخت عموما با ترس همراه است و این مسئله درباره تیم های اصفهانی صدق نمی کند و این تیم ها معمولا بدون ریسک بازی می کنند که عموما بازی های تهاجمی و پر گلی از آب در می آید.
شما سابقه حضور در دربی های متعددی را  داشتید؛ دربی با بازی های دیگر چه تفاوتی دارد؟
من 8- 9 سال در این دوتیم بازی کردم و  بیش از 15 دربی را تجربه کرده ام ، بازی دربی با بازی‌های دیگر متفاوت است و برد در این بازی، شیرینی خاص خودش را دارد. من چه سال هایی که در ذوب آهن بودم و چه یک سالی که در سپاهان بازی کردم در تمام این دربی ها با پیروزی، زمین بازی را ترک کردم و برایم دربی ها موفقیت آمیزبود و خاطرات خوشی از این بازی ها دارم.
این دربی را چطور می بینید؟
 مطمئنا به دلیل حضور امیر قلعه نویی و کرانچار روی نیمکت این دو تیم، این بازی حساسیت زیادی دارد، تیم های آقای قلعه نویی یا تدافعی کار می کنند یا تهاجمی که وقتی هجومی کار می کنند همیشه گلزن ترین تیم ها محسوب می شوند و تیم سپاهان هم با تغییراتی که داشته است توانسته در بازی های اخیر عملکرد خوبی را به نمایش بگذارد و با توجه به مهره های خوبی که در خط حمله دارد انتظار می رود که دربی پرگلی از آب در بیاید، این دوتیم می توانند در این بازی  با ارائه یک بازی جذاب، سبک فوتبالی خود را نشان دهند.
دوست دارید کدام تیم برنده شود؟
 برایم فرقی نمی کند که چه تیمی برنده شود، من سابقه بازی در هر دوتیم را دارم، امیدوارم بازی زیبایی را روز جمعه ببنیم؛ چرا که  با توجه به  نتایجی که این دو تیم گرفته اند هواداران روزهای خوبی را در این فصل ندیده اند و  انتظار دارند که این دوتیم بازی خوب و با کیفیتی  را به نمایش بگذارند. 
دلتان برای دوران حضور در اصفهان تنگ نشده؟
من روزهای خوبی را در فوتبال اصفهان پشت سر گذاشتم ، بهترین سال های فوتبالی من در این شهر گذشت و تا کاندید بهترین بازیکن آسیا هم پیش رفتم و از اینکه نتوانستم حداقل یکی دو سال بیشتر در سپاهان بمانم خیلی ناراحتم. سپاهان هواداران بسیارخوبی دارد و آنها در قلب من جای دارند و امیدوارم این تیم بتواند به شرایط خوب گذشته خود بر گردد تا دل هوادارانش شاد شود.
نویسنده : سمیه مصور