روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

زاینده رود

پربازدیدترین اخبار

رئیس امور آزمایشگاه‌های حفاظت محیط زیست اصفهان:

هوای اصفهان در وضعیت هشدار قرار گرفت/شاخص کیفی ۱۴۲

کد خبر : 5762
۱۳۹۶/۱۰/۲۲ - ۱۲:۲۸
رئیس امور آزمایشگاه‌های محیط زیست اصفهان گفت: در ۲۴ ساعت منتهی به ساعت ۱۴ ظهر امروز، هوای اصفهان با میانگین شاخص کیفی ۱۴۲ در وضیت ناسالم برای گروه‌های حساس ثبت شده است.

بابک صادقیان در گفت‌وگو با مهر، اظهار داشت: در ۲۴ ساعت منتهی به ساعت ۱۴ ظهر امروز، هوای اصفهان با میانگین شاخص کیفی ۱۴۲ در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس ثبت شده است.

وی با بیان اینکه شاخص آلایندگی در برخی ایستگاه های سنجش به وضعیت قرمز رسیده است، افزود: شاخص کیفی هوا در ایستگاه‌های میدان احمد آباد با ۱۵۶ و میدان امام حسین (ع) با ۱۵۹ در وضعیت قرمز و ناسالم برای عموم قرار دارد و در چهارباغ خواجو با ۱۴۶، بلوار دانشگاه ۱۴۷، خیابان پروین با ۱۲۰، رودکی ۱۲۱ و بزرگراه خرازی ۱۴۸ در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس قرار دارد.

رئیس امور آزمایشگاه‌های محیط زیست استان اصفهان با اشاره به اینکه وضعیت هوا در ایستگاه‌های سنجش آلایندگی در شهرستان‌های مختلف استان سالم و ناسالم گزارش شده است، تاکید کرد: کیفیت هوا در خمینی‌شهر با میانگین ۱۴۵ در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس ثبت شده است و در کاشان با ۷۳، سگزی ۸۲ و مبارکه ۹۷ سالم گزارش می‌شود.

گفتنی است شاخص کیفی هوا در بازه صفر تا ۵۰ نشانه هوای پاک، ۵۰ تا ۱۰۰ نشانه هوای سالم، ۱۰۰ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه‌های حساس (افراد دچار بیماری‌های قلبی تنفسی، کودکان و افراد میانسال و زنان باردار و غیره) و ۱۵۰ تا ۲۰۰ نشانه وضعیت ناسالم برای عموم مردم است.