روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

زاینده رود

پربازدیدترین اخبار

رئیس شورای شهر کاشان

برای حل مسائل شهری به توانمندیهای دانشگاهیان ایمان داریم

کد خبر : 6010
۱۳۹۶/۱۱/۱۷ - ۱۱:۴۶
رئیس شورای شهر کاشان گفت: مدیریت شهری ایمان و اعتقاد راسخ به توانمندی های اساتید و دانشگاهیان دارد و بایستی در اجرایی کردن حل مسائل پیش روی شهر از نظریات آنها استفاده شود.
به گزارش روابط عمومی شورای شهر کاشان، علی رسول زاده در بیست و هشتمین نشست رسمی شورا که با حضور ریاست و معاونین دانشگاه کاشان برگزار شد، اظهار کرد: دانشگاهیان در موضوع اقتصاد مقاومتی کار اساسی و زیربنایی انجام دهند تا به سمتی حرکت کنیم تا مباحثی چون میز صنعت، گردشگری، و کارآفرینی را به مرحله اجرا برسانیم.

وی با بیان اینکه روند ارتقاء دانشگاه کاشان در تمام زمینه ها کاملا مشهود است، افزود: شورای شهر آمادگی هرگونه همکاری با این دانشگاه را دارد تا با اختصاص زمان های مشخص و برگزاری جلسات مستمر مسائل مرتبط با توسعه شهر را جمع بندی و اجرایی کند و حتی متولی مرکز پژوهش های شورا باشد.

رسول زاده با تاکید بر کاربردی کردن کارهای دانشگاه ها به شکل پویا با صنعت و شهرداری گفت: اگر بخواهیم در جمهوری اسلامی ایران با شاخص های امام راحل و مقام معظم رهبری و الگوهای دین اسلام و روایات و احادیث حرکت کنیم بایستی الگوهای اقتصاد مقاومتی را با شعارزدایی برای رسیدن به یک نتیجه با ایمان دنبال کنیم.

رئیس شورای شهر کاشان تصریح کرد: همه سخن از انسجام مدیریت شهری میزنیم ولی در عمل به گونه دیگر هستیم پس باید هرمجموعه ای ابتدا خودش را اصلاح کند سپس بدنبال اصلاح جامعه باشد و اگراحساس  نیاز به معنای واقعی شد کارگروه ها در رابطه با مسائل اساسی شهر تشکیل و تلاش های خود را نتیجه برساند.

رسول زاده در پایان تاکید کرد: در نقد و بررسی اوضاع و شرایط روز جامعه نترسیم و مسوولان از شنیدن آنها فرار نکنند و اجازه بدهیم دانشجویان حرف خود را بزنند ولی آموزش هم بدهیم که با احترام سخن بگویند شاید مطالبی بگویند که بهترازما متوجه یک موضوع شده باشند.

همچنین عباس زراعت،رئیس دانشگاه کاشان در این نشست با ارائه گزارشی از دستاوردها وفعالیت های این دانشگاه اظهار کرد:ماموریت دانشگاه کاشان کمک به شهر است و باید از پتانسیل های این نهاد علمی و آموزشی برای توسعه یک شهر پایدار و ایجاد رفاه برای نسل امروز استفاده شود.

وی گفت:قرار گرفتن دانشگاه کاشان در بین 10 دانشگاه برتر کشور به معنای برخورداری ظرفیت های بالای این نهاد علمی است که بدنبال ارتقاء این جایگاه و دستاوردهای خود در تمام زمینه ها هستیم.

وی تصریح کرد: دانشگاه کاشان در رشته های مختلف مانند معماری، و برخورداری از مراکزی چون کاشان شناسی و پژوهشکده های تحقیقاتی فعالیت می کند و به آنها ماموریت داده شده است که به مسائل شهری کاشان توجه ویژه ای داشته باشند.

زراعت خاطرنشان کرد: پس از اعتراضات اخیر در کشور دانشگاه کاشان با تشکیل یک تیمی از اساتید و نخبگان دانشگاه در رشته های روانشناختی، حقوق، جامعه شناسی با افراد بازداشت شده در اتفاقات کاشان مصاحبه کردند تا با تحلیل این وقایع علاوه بر کمک به شورای تامین شهرستان برای بررسی دلایل ایجاد این رخداد در زمان صدور حکم قاضی اثر بخش باشند.