روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

زاینده رود

پربازدیدترین اخبار

در ادامه پیگیری نماینده خمینی شهر در خصوص تعیین تکلیف فرماندار این شهر از طریق مقامات استانی؛

استاندار آمد، اما فرماندار تعیین نشد

کد خبر : 6108
۱۳۹۶/۱۱/۲۷ - ۱۴:۱۵
در سیستم مدیریت سراسر دنیا، بعد از پایان یا قطع همکاری یک مسئول، مدیران ارشد آن کشور باید به فکر جایگزینی برای آن شخص باشند؛ موضوعی که به چالشی نزدیک به یک ساله این شهر تبدیل شده است.
این چالش از دوازدهم اسفند سال گذشته و در روزهای نزدیک به انتخابات ریاست جمهوری شروع شد، روزهایی که خبر جایگزینی احمد رضوانی به جای فضل ا... کفیل رسید؛ فرماندار اصفهان که عده‌ای «مصلحت» را بر نبود او دیدند.
احمدرضوانی که در آن موقع فرماندار خمینی شهر بود به اصفهان آمد تا سکان مدیریت ارشد این شهر را بر عهده بگیرد.
وی که به گفته نماینده مردم خمینی شهر در مجلس شورای اسلامی، برخلاف میل باطنی( به دلیل بیماری قلبی) به اصفهان آمده بود، مدیران شهری خمینی شهر را با چالش جدی روبه‌رو کرد و سیدجواد ابطحی و امام جمعه این شهر، به روش های مختلف سعی در تعیین تکلیف فرماندار این شهر داشتند. از یک طرف، وی با سخنرانی درباره مدیر ارشد وقت استان، پیگیری خود از طریق مقامات کشوری و مجلس، انتقادهای خود را مطرح می‌کرد. این عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات اصل 90 مجلس در گفت و گو با خبرنگار روزنامه زاینده رود بر این عقیده بود که مسئولان استانی اصفهان، خمینی شهر را به علت نزدیکی به اصفهان، زیاد جدی نمی گیرند!
از طرف دیگر امام جمعه خمینی شهر در جلسات مختلف از جمله مراسم معارفه شهردار این شهر در مهر ماه سال جاری، خواسته خود را مطرح کرد اما بی فایده بود.
حجت‌الاسلام عباس رحیمی، در مراسم مذکور گفت: شهرستان خمینی‌شهر با داشتن جمعیتی بالغ‌بر ۳۵۰ هزار نفر و مشکلات متعدد، نیازمند مدیریتی قاطع برای حل مشکلاتش است و سرپرست فرماندار با اختیارات اندکی که دارد نمی تواند وظایف فرماندار را انجام دهد.
وی تاکید کرد: تعیین فرماندار شهرستان خمینی‌شهر به دلایلی مانند برگزاری انتخابات، انتخاب وزیر کشور و... به تاخیر افتاد؛ اما درحال حاضر بهانه‌ای برای عقب انداختن این انتصاب وجود ندارد.
نماینده مردم خمینی شهر در اظهارنظری دیگر، به قول استاندار وقت مبنی بر تعیین فرماندار جدید خمینی شهر تا بعد از ده روز از زمان رفتن رضوانی اشاره کرد و افزود: تصمیم گیری درباره این موضوع به بعد از تغییر احتمالی استاندار اصفهان موکول شد. هم اکنون با گذشت حدود یکسال از این موضوع و معرفی محسن مهرعلیزاده به عنوان استاندار جدید، خمینی شهر همچنان بدون فرماندار و با مدیریت سرپرست فرمانداری اداره می شود.
گزینه های پیشنهادی، مورد تایید استاندار واقع نشد
در ادامه پیگیری خبرنگار روزنامه زاینده رود در خصوص این موضوع، ابطحی با اشاره به جلساتی که با استاندار داشت، اظهار کرد: استاندار وقت به بنده قول تعیین تکلیف فرماندار خمینی شهر تا پایان بهمن ماه را داده است. وی در پاسخ به این سوال که آیا شما شخص یا اشخاصی را برای این مسند معرفی کردید، افزود: بله، اما این گزینه ها مورد تایید استاندار واقع نشد.
حال باید دید آیا استاندار جدید به قول خود در خصوص تعیین فرماندار جدید خمینی شهر عمل می کند یا اینکه این شهر همچنان بدون فرماندار اداره می شود؛ موضوعی که به تازگی گریبانگیر مردم گلپایگان هم شده است.
نویسنده : اعظم حاجی رضازاده