روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

زاینده رود

پربازدیدترین اخبار

نماینده ولی فقیه در شاهین شهر:

اقتصاد، خط مقدم امروز کشور است

کد خبر : 6163
۱۳۹۶/۱۲/۰۲ - ۱۵:۰۰
مراسم یادبود سومین و هفتمین روز درگذشت میلاد آروی، یکی از جان‌باختگان سانحه سانچی، روز سه‌شنبه با حضور گسترده مردم شهیدپرور شاهین شهر و همراهی محسن مهرعلیزاده استاندار اصفهان، علیرضا بصیری فرماندار و حجت الاسلام مرتضی ملکیان امام جمعه شاهین شهر و دیگر مسئولین استانی و شهری برگزار شد.
در این مراسم، امام جمعه شاهین شهر با اشاره به حوادث یکسال گذشته ازجمله پلاسکوی تهران، معدن یورت گلستان، زلزله کرمانشاه، کشتی سانچی، سانحه هوایی تهران-یاسوج، اظهارداشت: طبق گفته خداوند متعال، خلقت انسان  برای امتحان است.
حجت الاسلام مرتضی ملکیان ضمن عرض تسلیت به دلیل حادثه هواپیمایی، با اشاره به اینکه سانحه مذکور در محدوده اصفهان رخ داده که مقصد و مبدأ این سفر نبوده و مشکلاتی را پس از آن برای مدیران ایجاد کرده است، از حضور محسن مهرعلیزاده استاندار اصفهان در این مراسم تقدیر و تشکر کرد.
حوادث گذشته، مصادیقی از آزمون الهی است
نماینده ولی فقیه در شاهین شهر در ادامه با استناد به آیات قرآن تصریح کرد: حوادث مذکور از مصادیق آزمون الهی است و خداوند در قران به کسانی که در تقابل با این حوادث صبور هستند و از آن سربلند بیرون می آیند، بشارت می‌دهد؛ چرا که بلا و مصیبت برای بزرگان دین است.
حجت الاسلام ملکیان ضمن اشاره به اینکه شاید رخ دادن بخشی از حوادث طبیعی و غیرطبیعی مربوط به گناه من و امثال من باشد، گفت: اما با توجه به آیات و روایات قسمتی دیگر از بلاها، گرفتاری ها و حوادث، مربوط به انبیا و اولیا و بزرگان است و در این میان هرکه مقرب تر باشد، بلاهای بیشتری را تجربه می کند؛ مهم این است که مسیر ما صحیح باشد.
حادثه کشتی سانچی یکی از مصادیق آزمون الهی است
وی از حادثه کشتی سانچی به عنوان یکی از مصادیق این آزمون یاد کرد و گفت: خط مقدم امروز نظام جمهوری اسلامی، خط مقدم نظامی نیست. حجت الاسلام ملکیان اقتصاد را خط مقدم امروز کشور دانست و با بیان قسمت دیگری از آیات قرآن ادامه داد: خدمه سانچی به دلیل جنگ اقتصادی، هزاران کیلومتر آن طرف تر از مرزهای ایران حرکت کردند و این از نمونه‌های بارز این جنگ است؛ چرا که آنها در این راه طولانی برای مملکت و خانواده خود زحمت کشیدند و عرق ریختند؛ پس شهید خدمت و مجاهد فی سبیل ا... محسوب می شوند.
زندگی مسالمت آمیز در ایران کوچک؛ سرلوحه همه شهرهای کشور
وی گفت: مردم شاهین‌شهر یا «ایران کوچک» در همه حوادثی که در شمال، جنوب، شرق و غرب کشور رخ می دهد، نقش تاثیرگذاری دارند؛ چرا که در این شهر از یک طرف اقوام مختلف از ترک، فارس، لر، بلوچ و عرب و از طرف دیگر اقلیت های مختلف مذهبی به صورت مسالمت آمیز زندگی می کنند. به گفته این مقام مسئول، این نوع زندگی مسالمت آمیز در شاهین شهر می‌تواند سرمشق و سرلوحه ای برای همه شهرهای کشور باشد. وی در پایان حضور شهروندان شاهین‌شهری در مراسم تشییع و خاکسپاری شهید میلادآروی را بی‌سابقه و نشانه اتحاد و همدلی آنها در همه عرصه ها یاد کرد و افزود: این حضور باعث دلگرمی خانواده شهید آروی شد.
نویسنده : اعظم حاجی رضازاده