روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

زاینده رود

پربازدیدترین اخبار

عملیات جست‌وجو پیکر جانباختگان پرواز تهران -یاسوج آغاز شد

کد خبر : 6238
۱۳۹۶/۱۲/۱۱ - ۱۰:۳۱
مدیرعامل جمعیت هلال احمر کهگیلویه و بویراحمد گفت: عملیات جست و جو پیکر جانباختگان سانحه هواپیمای تهران- یاسوج در سیزدهمین روز از وقوع این حادثه آغاز شد.

سید امان الله جهان بین مدیرعامل جمعیت هلال احمر کهگیلویه و بویراحمد اظهار داشت:هم اینک بالگرد‌های هلال احمر به محل حادثه سقوط هواپیمای تهران - یاسوج اعزام شده اند و در حال انجام عملیات جست و جو هستند.

مدیرعامل هلال احمر کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: با توجه به مساعد شدن هوا امید داریم عملیات جست و جو امروز نتیجه بخش باشد.

شب گذشته نیز فرماندار دنا پس از نشست ستاد بحران گفته بود که ۳۰ امدادگر شامل یخ نوردان، تکاوران سپاه پاسداران و ارتش جمهوری اسلامی و نیرو‌های مردمی در قالب ۶ تیم همراه با سه بالگرد کار عملیات جست و جو روز سیزدهم را انجام می‌دهند، ارتفاع برف در کوه دنا، گردنه بیژن و محل سقوط هواپیمای مسافربری تهران - یاسوج حدود سه متراعلام شده است.

هواشناسی کهگیلویه و بویراحمد هوای روز‌های جمعه و همچنین شنبه و یکشنبه هفته آینده را برای انجام عملیات جست و جو مساعد پیش بینی کرده است.

پرواز شماره ۳۷۰۴ هواپیمایی آسمان با ۶۰ مسافر و ۶ خدمه پروازی ساعت ۸ صبح روز یکشنبه ۲۹ بهمن، تهران را به مقصد یاسوج ترک، اما در نزدیکی سمیرم اصفهان سقوط کرد.

این هواپیما از نوع‌ای تی آر ۷۲ پس از ۵۵ دقیقه از صفحه رادار مرکز کنترل خارج می‌شود و بر اساس اعلام اورژانس خبر سقوط این هواپیما در منطقه کوهستانی پادنای سمیرم اعلام شد.

این هواپیما هر روز یک پرواز از تهران به یاسوج و یک پرواز بر عکس داشت که به‌طور میانگین ۵۰ تا ۶۰ مسافر حمل می‌کرد.

اگرچه لاشه هواپیما ۴۸ ساعت پس از سقوط پیدا شد، اما به دلیل شرایط نامناسب هوا عملیات جست و جو و انتقال پیکر جانباختگان ناتمام مانده است.

سه بالگرد آماده اعزام به ارتفاعات دنا هستند

بهشتی فرماندار دنا با بیان اینکه سی نفر در قالب ۶تیم و سه بالگرد آماده اعزام به ارتفاعات دنا هستند، گفت:گروه های اعزامی شامل یخ نوردان هلال احمر، تکاوران سپاه و ارتش و نیروهای زبده مردمی هستند.

هلی برن دو گروه هیمالیا نوردان در قله 4200 متری نول در دنا

کاپیتان عباس گودرزی خلیان بالگرد هلال احمد جمهوری اسلامی ایران گفت: از ساعت 7 صبح امروز تا کنون 8 کوهنورد در قالب دو گروه چهار نفره در قله 4 هزار و 200 متری نول بوسیله بالگرد پیاده کرده و این هیمالیانوردان از بالای قله یه سمت محل سقوط هواپیما در پاییت قله حرکت کردند.

وی افزود با اشاره به وضعیت مساعد هوا افزود: آماده هلی برن بقیه گروه ها در محل حادثه هستیم.

عملیات جست‌وجو پیکر جانباختگان پرواز تهران -یاسوج آغاز شد

عملیات جست‌وجو پیکر جانباختگان پرواز تهران -یاسوج آغاز شد

عملیات جست‌وجو پیکر جانباختگان پرواز تهران -یاسوج آغاز شد