روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

زاینده رود

پربازدیدترین اخبار

سرپرست سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری شاهین شهر خبرداد:

افتتاح فاز اول فضای سبز مسکن مهر شاهین شهر

کد خبر : 6253
۱۳۹۶/۱۲/۱۲ - ۱۳:۵۸
فضای سبز، یکی از کاربری های مهم در شهرها محسوب می شود که نقش بسزایی در تلطیف هوا و افزایش روحیه نشاط و شادی شهروندان ایفا می کند. این سرانه برای شهرهای بزرگ و صنعتی مساحت بیشتری را در بر می گیرد.
پالایشگاه نفت اصفهان به دلیل مجاورت با شاهین شهر نیز آلودگی بسیاری را به این شهر تحمیل می کند که این موضوع نیاز به توجه و رسیدگی بیشتر مدیران دارد. ما نیز به منظور بررسی وضعیت فضای سبز شاهین شهر و سرانه آن برای هر شهروند، با سهیل اکبرشهریاری، سرپرست سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری شاهین شهر به گفت‌و‌گو نشستیم.
سرانه فضای سبز شاهین شهر برای هر شهروند 20 مترمربع  است
سرپرست سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری شاهین شهر با اشاره به اینکه بنده از آبان ماه سال جاری در این سازمان مشغول به کار شدم، اظهار داشت: در این مدت مساحت فضای سبز شاهین شهر از ۳۳۰هکتار به ۳۳۴ هکتار افزایش پیدا کرده است.
اکبر شهریاری سرانه هر شهروند از فضای سبز را حدود ۲۰ متر مربع عنوان و تصریح کرد: به دلیل اینکه هوای شاهین‌شهر آلوده است، این سرانه تا ۲۵ متر مربع هم می تواند افزایش پیدا کند.
توزیع 10هزار اصله درخت بین شهروندان
وی ادامه داد: با همکاری سازمان رفاهی، تفریحی و سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری شاهین شهر، در راستای افزایش فضای سبز و به مناسبت روز درخت و درختکاری تعداد 10 هزار اصله درخت خریداری کردیم که در این روز بین شهروندان توزیع می کنیم.
سهیل اکبرشهریاری با اشاره به اینکه شهروندان می توانند با مراجعه به سایت shahinshahr-sabz.ir به ثبت نام و انتخاب درخت دلخواه و خرید رایگان آن اقدام کنند.
وی افزود: ثبت نام کنندگان در روز ۱۵ اسفندماه همزمان با روز درختکاری به سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری شاهین‌شهر واقع در خیابان دهخدا، فرعی یک شرقی، مراجعه و با ارائه فیش ثبت نامی، نهال خود را دریافت کنند.
 افتتاح فاز دوم فضای سبز در سال آینده
سرپرست سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری شاهین شهر با اشاره به در نظر گرفتن دو پروژه فضای سبز در مسکن مهر، از کلنگ‌زنی و احداث فاز اول آن در قسمت جنوبی مسکن مهر با حضور مسئولین شهر، علیرضا بصیری فرماندار، حجت‌الاسلام ملکیان، امام جمعه و نماینده شهر در مجلس شورای اسلامی و همچنین اعضای شورای شهر خبرداد و افزود: شروع این مراسم سه شنبه ساعت ۹ صبح است.
شهریاری در ادامه اظهارات خود گفت: فاز دوم فضای سبز نیز سال آینده در قسمت شمالی مسکن مهر کلید می خورد.
وی از اصلاح درختکاری بلوار خیابان‌های اصلی مسکن مهر خبرداد و یادآورشد: تمرکز ما در طرحی که به این منظور ارائه دادیم، روی کاشت درختان جدید و شکیل است.
 
نویسنده : ناهید حاجی رضا زاده