روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

زاینده رود

پربازدیدترین اخبار

فروش بلیت‌های المپیک و پارالمپیک ۲۰۲۰ از بهار

کد خبر : 6543
۱۳۹۷/۰۱/۲۴ - ۱۳:۱۸
بیش از ۲۶ ماه تا آغاز بازی‌های المپیک و پارالمپیک ۲۰۲۰ در توکیو زمان مانده، اما کمیته برگزاری این بازی‌ها از هم‌اکنون در اندیشه انجام بهترین برنامه‌ریزی برای برگزاری مطلوب آن است.
طبق آخرین تصمیم‌گیری،  کمیته برگزاری المپیک ۲۰۲۰ قصد دارد بلیت‌فروشی را از بهار ۲۰۱۹ آغاز کند قرار است. این بلیت‌فروشی از طریق وب‌سایت رسمی بازی‌ها و مکان‌های مخصوصی که در نظر گرفته می‌شود، صورت بگیرد.

همچنین قرار است قیمت پیشنهادی بلیت‌ها در ماه جولای ۲۰۱۸ از طریق کمیته برگزاری به هیئت اجرایی کمیته بین‌المللی المپیک ارائه شود.

بازی‌های پارالمپیک ۲۰۲۰ تقریباً به فاصله یک ماه بعد از بازی‌های المپیک برگزار می‌شود، این در حالی است که هنوز برنامه‌ریزی نهایی برای فروش بلیت‌های پارالمپیک صورت نگرفته است. قرار است پنل مخصوص این کار تا روز چهارشنبه تنظیم شده و به اعضای کمیته ارائه شود.

مسئولان برگزاری بازی‌های ۲۰۲۰ توکیو ۷.۸ میلیون بلیت برای این بازی‌ها در نظر گرفته‌اند که ارزشی نزدیک به ۷۷.۳ میلیارد یوان به دنبال خواهد داشت.

این سومین بلیت‌فروشی در تاریخ المپیک است. پیش از این بزرگترین بلیت در نظر گرفته برای یک دوره از المپیک مربوط به ۱۹۹۶ آتلانتا با ۱۱ میلیون بلیت و ۲۰۱۲ لندن با ۸.۵ میلیون بلیت است. البته در نهایت برای المپیک ۱۹۹۶ آتلانتا ۸.۳ میلیون بلیت و برای المپیک ۲۰۱۲ لندن ۸.۲ میلیون بلیت فروخته شد که این بیشترین آمارهای فروش در تاریخ این بازی‌ها هستند.

همچنین برای پارالمپیک ۲۰۲۰ انتظار توزیع ۲.۳ میلیون بلیت اعلام شده که ارزش آن معادل ۴.۴ میلیارد یوان است.

منبع تسنیم