روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

زاینده رود

پربازدیدترین اخبار

۱۳ استان کشور درگیر سیل و آبگرفتگی/ ۷ فوتی و یک مفقودی در حوادث اخیر

کد خبر : 6911
۱۳۹۷/۰۳/۰۵ - ۱۰:۴۹
رئیس امداد و نجات جمعیت هلال احمر گفت: در حوادث سیل و آبگرفتگی روزهای گذشته 7 تن فوت و یک تن مفقود شده است.
مرتضی سلیمی رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر در گفتگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان؛ در خصوص  جزئیات امدادرسانی در مناطق گرفتار سیل و آبگرفتگی اظهار کرد:  از روز 30 اردیبهشت تا ساعت 6 بامداد امروز(شنبه) 13 استان کشور از جمله استان‌های آذربایجان شرقی و غربی، اردبیل، اصفهان، البرز، تهران، چهارمحال و بختیاری، زنجان، قزوین، قم، کردستان، گیلان و همدان درگیر سیل و آبگرفتگی بودند.

وی گفت: 665 نیروی امدادی در قالب 160 تیم عملیاتی در  69 شهر، روستا و منطقه عشایرنشین به  2 هزار و 900 نفر امدادرسانی کردند و به 135 نفر از هموطنان خدمات اسکان اضطراری ارائه دادند.

رئیس امداد و نجات جمعیت هلال احمر گفت: همچنین  28 نفر به مناطق امن منتقل شدند. متاسفانه در حوادث سیل و آبگرفتگی چند روز گذشته 7 نفر  فوت کردند و یک نفر  در شهرستان میانه از توابع استان آذربایجان شرقی مفقود شده است.

سلیمی ادامه داد: در طول این مدت آب از 297 واحد مسکونی که دچار آبگرفتگی شده بودند تخلیه و  15 دستگاه خودرو از مسیر سیلاب رهاسازی شد.

وی بیان کرد: 32 دستگاه چادر، 830 تخته پتو، 240 تخته موکت و سایر اقلام ضروری بین حادثه دیدگان توزیع شده است و  امدادرسانی در آذربایجان شرقی و غربی و جستجوی مفقودی در میانه از توابع استان آذربایجان شرقی ادامه دارد.