روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

زاینده رود

وقتی همراهی خیران و سازمان ها و صنایع استان ، لبخند را به لب زندانیان جرائم غیرعمد برمی گرداند

گلریزان عشق در شهر

کد خبر : 7065
۱۳۹۷/۰۳/۲۳ - ۱۴:۳۵
چندسالی می شود که همزمان با فرارسیدن ماه مبارک رمضان، برنامه های مختلفی با موضوع آزادسازی زندانیان غیرعمد برگزار می شود. برنامه‌هایی که هدف اصلی آنها جذب خیران برای کمک به زندانیانی است که بی گناه و یا به علت ارتکاب جرم غیرعمد پشت میله های زندان محبوس شده اند.
این برنامه ها با استقبال خوبی از سوی مردم و خیران روبه رو شد و ادامه هم پیدا کرد. امسال هم همزمان با آغاز ماه مبارک رمضان تا کنون که روز پایانی ماه را می گذرانیم، با همراهی صدا و سیمای مرکز اصفهان و برخی دستگاه های دیگر، هرشب جشن گلریزان برگزار شد.
380 محکوم مالی با پای خودشان به زندان رفته اند
شامگاه سه شنبه و در جشن گلریزان برای آزادی زندانیان جرایم غیرعمد، رییس کل دادگستری استان اصفهان میهمان این برنامه بود. احمد خسروی وفا در  این جشن ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهید اسداله لاجوردی گفت: ایشان مبتکر طرح گل‌ریزان برای آزادی زندانیان جرایم غیر عمد بودند و حال پس از گذشت سال‌های متمادی، این برکت همچنان جاری است.
خسروی وفا در ادامه با تجلیل از پیش قدم شدن فولاد مبارکه در انجام این کار نیک گفت: این پنجمین سال است که فولاد مبارکه بانی امر خیر آزادی زندانیان شده و هر سال شاهد اتفاقات بهتری  نسبت به گذشته هستیم.
رییس کل دادگستری استان اصفهان همچنین تصریح کرد: کمک‌های فولاد مبارکه به ستاد دیه قابل توجه است و هر گاه در این ستاد برای تامین مبالغ آزادی زندانیان خاص و شرایط اضطراری به مشکل بر می‌خوریم، این شرکت حضوری فعال در رفع مشکلات دارد.
وی ادامه داد: باز گذاشتن این سفر پر برکت از سوی مدیریت این شرکت قابل تحسین است و می‌تواند موجب بروز اتفاقات مثبت در استان شود؛ زندان، درد و غم فراوانی برای زندانی دارد و تحمل این شرایط برای افراد بسیار سخت است.
خسروی‌وفا خاطرنشان کرد: باید قبول کنیم که شرایط اقتصادی سختی وجود دارد و برخی در تامین معیشت خود دچار مشکل هستند و این مشکل در ملاقات‌های عمومی دادگستری کاملا قابل لمس است.
رییس کل دادگستری استان اذعان داشت: از اول ماه مبارک رمضان امسال، 380 نفر محکوم مالی با پای خود به زندان مراجعه کرده‌اند و این یعنی به دست خیران استان امید دارند و این عمل حاوی پیام‌های بسیار مهمی برای همه ماست.
خسروی وفا، ترویج سنت کمک به زندانیان را بسیار مهم ارزیابی کرد و اعلام داشت: همه ما می‌توانیم در حد وسع خود به زندانیان کمک کنیم و مقام معظم رهبری نیز بر گشاده دستی مردم اصفهان در امور خیر تاکید داشته‌اند.
وی در پایان تصریح کرد: امسال با تلاشی که صورت گرفت بیش از 5/4 میلیارد تومان از مطالبات شاکیان از زندانیان از سوی این افراد بخشیده شد و امیدواریم با برگزاری چنین مراسم‌هایی، مبالغ مناسبی برای رفع مشکلات زندانیان جمع‌آوری شود.
آزادسازی بیش از 50 درصد زندانیان جرایم غیرعمد توسط فولاد مبارکه
بهرام سبحانی، مدیرعامل فولاد مبارکه هم از دیگر میهمانان این برنامه بود. سبحانی در جشن گل‌ریزان فولاد مبارکه برای آزادی زندانیان غیر عمد با اشاره به قدمت 5 ساله این اقدام در فولاد مبارکه گفت: طی 5 سال اخیر، مبلغ اختصاص یافته برای آزادی بیش از 50 درصد زندانیان غیر عمد استان اصفهان از سوی فولاد مبارکه، مشتریان و پیمانکاران آن و در قالب این چنین جشن‌هایی تامین شده است.
وی در ادامه افزود: در سایر استان‌ها نیز شرکت‌های زیر مجموعه گروه فولاد مبارکه در چنین اعمال خیری پیش قدم شده‌اند و اتفاقات مثبتی را در این حوزه رقم زده‌اند.
مدیرعامل شرکت فولادمبارکه همچنین تصریح کرد: به لطف خدا چنین کاری از سوی فولاد مبارکه برای سایر صنایع نیز الگو شده و همه از صنایع بزرگ انتظار دارند که در انجام کارهای خیر پیش قدم باشند. وی ارتکاب جرایم غیر عمد را کاملا اتفاقی دانست و اعلام داشت: دست تقدیر است که فردی به دلیل مشکلات مالی به زندان بیفتد و این اتفاق می‌تواند برای هر کسی رخ دهد؛ با برگزاری چنین برنامه‌هایی می‌توان به وسیله امداد غیبی، این افراد را از بند رهانید.
سبحانی خاطرنشان کرد: حسن دیگر چنین اعمالی، دور کردن اتفاقات بد از زندگی انسان است و معتقدیم انجام چنین کارهای خیری، از بروز بسیاری از اتفاقات در فعالیت‌های روزمره صنایع جلوگیری می‌کند.
وی در پایان تاکید کرد: شما با این کار تنها یک فرد را آزاد نمی‌کنید بلکه به خانواده وی نیز زندگی و آزادی می‌بخشید و فولاد مبارکه و شرکای آن تلاش می‌کنند هر ساله اتفاق بهتری نسبت به سال‌های قبل رقم بزنند.
 
نویسنده : رها هادی زاده