روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

زاینده رود

حقایق غیر قابل باوری که از شنیدن‌شان حیرت زده خواهید شد

کد خبر : 7203
۱۳۹۷/۰۴/۰۹ - ۱۰:۴۲
قصد داریم ماجراهایی را برای شما تعریف کنیم که به نظر غیر واقعی می آیند اما کاملا حقیقت دارند.
در عصر اطلاعات، روزانه با ادعاهای زیادی روبرو می شویم که تلاش می کنند ما را درباره ی موضوعاتی قانع کنند که واقعی به نظر نمی رسند، اما پس از تحقیق و مراجعه به کتاب ها مشخص می شود که این معلومات هرچند غیر واقعی به نظر می رسند اما حقیقت دارند.

غرق شدگی نخستین دلیل مرگ و میر در صحرای بزرگ آفریقا

غرق شدن و نه تشنگی دلیل اصلی مرگ انسان ها در صحرای بزرگ و یا هر صحرای وسیع دیگری است، زیرا باران های بیابانی اغلب ناگهانی و پر آب می بارند و بر اثر آن سیل های ویرا نگری تولید می شوند که هر چه سر راهشان باشد، می برند حتی انسان را.

حقایق غیر قابل باوری که صد در صد درست هستند

شرکت هواپیمایی که با حذف فقط یک زیتون به سودآوری رسید

در سال 1987 میلادی شرکت أمریکن إیرلاینز توانست با حذف یک عدد زیتون از سالاد مسافران درجه ی یک، چهل هزار دلار سودآوری داشته باشد.

حقایق غیر قابل باوری که صد در صد درست هستند

تا چقدر می توان یک روزنامه را تا زد؟!

براساس یک حقیقت عجیب اگر یک روزنامه را 103بار تا بزنید، ضخامت آن بیش از جهان قابل مشاهده «Observable Universe» خواهد شد. فرض کنیم که شما روزنامه را 83 بار تا بزنید، ضخامت آن 967 میلیون کیلومتر، یا 102226 سال نوری خواهد شد، مسافتی که بیشتر از طول راه شیری است.

حقایق غیر قابل باوری که صد در صد درست هستند

تشابه تاریخ تولدها

اگر پنجاه و سه تن در یک اتاق جمع شوند، احتمال 50 درصد وجود دارد که دو نفر تاریخ تولدشان در یک روز بوده باشد، اگر در اتاق 70 نفری باشند این احتمال به 99.9 درصد می رسد. چنین احتمالی بر پایه ی نظریه ی birthday paradox داده می شود.

حقایق غیر قابل باوری که صد در صد درست هستند

کبوتر نر برای شیر دادن به جوجه ها شیر تولید می کند!

کبوترها چه نر و چه ماده، به یک اندازه برای غذا دادن به جوجه هایشان شیر تولید می کنند. شیرِ چینه دان یا همان ماده ترشح شده از چینه دان پرنده ی والد سرشار از چربی و پروتئین است.البته به جز کبوتر، تولید شیر چینه دادن تنها در فلامینگوها و پنگوئن های امپراتور دیده شده است.

حقایق غیر قابل باوری که صد در صد درست هستند

انسان در هنگام دویدن قدرت بیشتری نسبت به سایر حیوانات دارد

ممکن است پس از مقایسه ی انسان با حیواناتی همچون ببر، پلنگ و گربه سانان چنین جمله ای غیرواقعی به نظر برسد، اما علم قدرت بشر را در مقاومت طولانی مدت در هنگام دویدن ثابت کرده است. انسان نسبتاً مویی ندارد و با عرق کردن هم حرارت بدن او تنظیم می شود. انسان ها در مقایسه با سایر حیوانات به استثنای اسب ها از مزیّت بیشتری در هنگام دویدن برخوردارند.

سوسک ها یک چهارم موجودات روی زمین را تشکیل می دهند

حقایق غیر قابل باوری که صد در صد درست هستند

با وجود اینکه بیش از 36 هزار گونه مهره دار، 9040 گونه پرنده، 4000 گونه پستاندار بر روی کره ی زمین وجود دارد، دانشمندان می گویند 1.5 تا 10 میلیون بی مهره روی زمین زندگی می کنند که تا سی میلیون هم برآورد می شوند. حشرات 75 درصد بی مهرگان هستند که 40 درصد آنها را سوسک ها تشکیل می دهند.

منبع:تابناک