روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

زاینده رود

پربازدیدترین اخبار

با کمک شبیه‌ساز «نوکس اپ پلیر»؛

چگونه محیط اندروید را در کامپیوتر شبیه‌سازی کنیم؟

کد خبر : 7345
۱۳۹۷/۰۴/۲۴ - ۱۵:۰۹
با گسترش اپلیکیشن‌های موبایلی و تنوع زیاد آنها، همچنین سهولتی که در امور روزانه کاربران به‌وجود آورده‌اند، شبیه‌سازهای اندروید simlator و نرم‌افزارهای مجازی virtual بسیار پرطرفدار شده‌اند.
بعضی  اپلیکیشن‌های موبایلی صرفا برای محیط اندروید نوشته شده و نسخه دسکتاپ ندارند. برای اینکه بتوان این اپلیکیشن‌ها را روی کامپیوتر خود داشت، باید  ازشبیه‌ساز اندروید استفاده کرد.
استفاده از شبکه‌های‌مجازی و اپلیکیشن‌های موبایلی در تجارت، صنعت، رسانه، خبرگزاری‌ها و... پر کاربرد است و این  شبیه‌سازهای محیط اندروید، در ویندوز محیط کار، استفاده زیادی دارند.
در ادامه به معرفی یکی از شبیه‌سازهای کاربرپسند و به‌روز می پردازیم.
نوکس اپ پلیر،  شبیه‌سازی محیط اندروید  روی کامپیوتر است که به کاربران این امکان را می‌دهد تا با کمترین میزان استفاده از منابع سیستم به راحتی و آسانی بتوانند اپلیکیشن‌های سازگار با نسخه‌های اندروید را روی کامپیوتر خود نصب کنند.
این برنامه، شبیه‌ساز اندروید است و روی یک ماشین سفارشی مجازی ساخته شده است.
با این برنامه، محدودیتی در نصب برنامه و بازی وجود ندارد؛ چون میزان حافظه به اندازه فضای خالی درایوِ محل نصب برنامه است.
 این برنامه قابلیت انتخاب نوع دستگاه و انتخاب رزولوشن و DPI دلخواه را به کاربر می‌دهد؛ همچنین امکان اتصال به گیم پد و کنترل بازی وجود دارد.
تایپ کردن صفحه کلید، ادغام دوربین و میکروفن، از توابع اساسی این نرم‌افزار است. Nox app در واقع شبیه‌ساز بی‌نظیری است که تمام امکانات سیستم عامل اندروید را داراست؛ به‌طوری‌که می‌توان به‌راحتی آن را روت کرد. سایر ویژگی‌هایی که آن را نسبت به برنامه های مشابه، متمایز می‌سازد، قابلیت سازگاری با گرافیک AMD و X86 است؛ همچنین مشکلات سینک شدن با گوگل پلی در این برنامه وجود ندارد و این کار بسیار روان تر صورت می گیرد.
  فعال‌سازی روت شبیه‌ساز نوکس با یک کلیک
شبیه ساز Nox یک سیستم عامل اندروید 2/4/4 را در اختیار قرار می دهد که به صورت ویژه‌ای با گرافیک‌های AMD سیستم‌های X86 همسان‌سازی و هماهنگ شده است. در اجرای اولیه این برنامه مانند دیگر شبیه‌سازها، زبان پیش‌فرض اندروید آن انگلیسی است که می توان به آسانی به تنظیمات زبان آن دسترسی داشت و آن را به زبان دلخواه خود تغییر داد.
همچنین می توان تمام عملکرد این شبیه‌ساز را بازیابی نمود.
قابلیتِ گرفتن اسکرین شات از برنامه‌های اندروید خود و ذخیره آنها روی کامپیوتر و یک کنترل رابط کاربری بهینه شده برای صفحه کلید کامپیوتر نیز در این نرم افزار وجود دارد.
اجرای آسان اپلیکیشن‌های اندرویدی د ر ویندوز
از ویژگی‌های شبیه ساز «نوکس»، حالت چند نفره در آن است؛ به گونه‌ای که می‌توان همانند سیستم‌عامل اندروید چند برنامه را به صورت همزمان اجرا کرد و به آنها دسترسی داشت. هنگام اجرای بازی‌ها با استفاده از Nox App Player می‌توان کنترل کاملی روی آنها داشت و به راحتی به انجام بازی پرداخت.
«نوکس اپ پلیر» به صورت کامل با گوگل‌پلی همسان‌سازی شده و می توان به‌راحتی هر یک از برنامه های آن را دریافت کرد. شاید نام بردن از این شبیه‌ساز به عنوان بهترین شبیه ساز در نظر کاربران، اغراق به نظر بیاید؛ اما باید توجه داشت که واقعیت نیز غیر از این نبوده و این حرف، نتیجه نظر کاربرانی است که از این نرم افزار استفاده می‌کنند.

چگونگی نصب برنامه‌های اندروید روی نوکس اپ پلیر
1- ابتدا برنامه «نوکس اپ پلیر» را اجرا کنید.
2- برنامه های اندرویدی خود را به صورت فایل APK تهیه کنید.
3- آن را در قسمت Document در پوشه APK کپی کنید.
4- سپس از قسمت فایل منیجر خود نوکس اپ پلیر به دنبال فایل نصبی خود بگردید.
5- فایل را دابل کلیک کنید و به نصب برنامه بپردازید.
6- اجرای برنامه های نصب شده.

قابلیت‌های برنامه Nox App Player نوکس‌اپ پلیر
  *   شبیه‌ساز محیط اندروید روی کامپیوتر
  *  کمترین میزان استفاده از منابع
  *  نصب برنامه ها و بازی ها بدون محدودیت
  *  قابلیت انتخاب نوع دستگاه
  *  انتخاب رزولوشن
  *  ادغام دوربین و میکروفن
  *  Google Play store یکپارچه‌سازی شده
  *  پشتیبانی از دستگاه‌های ورودی، خروجی و گیم پدها
  *  امکان اجرای چند پنجره با هم
نویسنده : طیبه معین زاده