روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

زاینده رود

بهترین گردش ها در جاهای دیدنی کاستاریکا

کد خبر : 7391
۱۳۹۷/۰۴/۲۷ - ۱۶:۳۱
بیشتر از یک چهارم مناظر طبیعی کاستاریکا توسط سیستم جامع پارک های ملی، پناهگاه های حیاط وحش و مناطق حفاظت شده بیولوژیکی، نگه داری می شوند.علاوه بر سرشار بودن از مناظر حیرت آور و تنوع زیستی تکان دهنده، این پارک ها و مناطق حفاظت شده دارای تعدادی گردشگاه و جاهای دیدنی کاستاریکا حقیقتا به یاد ماندنی هستند که ممکن است شما را به اعماق جنگل های بارانی سبز پوش، کنار باتلاق های حباب زا یا ساحل های مواج و مناسب موج سواری، ببرند.کم کردن تعداد انتخاب هایتان می تواند سخت باشد

1.جاهای دیدنی کاستاریکا : پارک ملی کوه آتشفشان پوآس

پوآس از نمونه جاهای دیدنی کاستاریکا ، یکی از در دسترس ترین آتشفشان های جهان با تاریخچه فوران یازده میلیون ساله است که مغرورانه در مرکز پارک ایستاده است. در جاهای دیدنی کاستاریکا می توانید با وسایل نقلیه عمومی از سن خوزه و آلاجوئلا به آن برسید .باید از بین مسیر های به خوبی نگه داشته شده، کوتاه و بی دردسری که از میان جنگل ابری کوتوله غیر عادی عبور می کنند یکی را برای خوشگذرانی در کاستاریکا انتخاب کنید. مسیر بازدید از دهانه آتشفشان، که به دور دهانه اصلی کوه در مسیری صاف شده می پیچد، تنها 750 متر طول دارد و برای افراد با صندلی چرخ دار و کالسکه قابل استفاده است.

کاستاریکا

2. سفر به کاستاریکا : مسیر پیاده روی لس پاتوس

این سفر سخت 20 کیلومتری درون جنگل بارانی انبوه (که میتواند 9 ساعت طول بکشد) به طبیعت گردان با تجربه، فرصتی برای دیدن تعدادی از پستانداران بزرگ گریزان از انسان مانند خوک خرطوم دراز و گراز آمریکایی یقه دار را می دهد. برای خوشگذرانی در کاستاریکا مسیر لس پاتوس-سیرنا در نزدیکی دهکده ی "رینکون ده اوسا" شروع می شود. این روستا برای خوشگذرانی در کاستاریکا برنامه ای برای آموزش محلی ها به عنوان راهنما های طبیعت گردی، اجرا میکند.هر مسافری در کورکوادو حتما باید به همراه یک راهنما باشد. راهنما ها می توانند تجربیات پربار تری برای شما فراهم کنند. راهنما های رینکون آموخته اند که چگونه تقریبا 370 گونه از پرنده های ثبت شده در منطقه را شناسایی کنند. همینطور دوزیستان، خزندگان، حشرات، پستانداران و گیاهان. برای اطلاع از جزئیات بیشتر به رینکن یا دفتر منطقه حفاظت شده "اسا" در "پورتو جیمنز" مراجعه کنید.

کاستاریکا2

3. جاهای دیدنی کاستاریکا :قله چیریپو، پارک ملی چیریپ

بلند ترین قله کاستاریکا که گردش در آن چند روز طول می کشد 3820 متر(12,533 فوت) ارتفاع دارد. صعودی طولانی اما متنوع از میان جنگل ابری و دشتی بی آب و علف به بالای کوهستان صخره ای در انتظارتان است. صبح هنگام، وقتی هوا صاف و بدون مه باشد، از بالای قله می توانید تمام دامنه کوه تا اقیانوس آرام را مشاهده کنید.خدمات راهنمایان می تواند مفید و روشنگر باشند، زیرا آن ها می توانند گونه های محلی را شناسایی کنند و پیش بینی کنند که ممکن است با چه منظره ای روبه رو شوید. از ایستگاه های جنگل بانی در ورودی پارک برای خوشگذرانی در کاستاریکا در خواست کنید تا راهنمای مناسبی به شما توصیه کنند.

کاستاریکا3

4. سفر به کاستاریکا :منطقه ی حفاظت شده رارا آویس

مقصد های اکوتوریسم کاستاریکا با سرخس های ماقبل تاریخ شکوفا می شوند و گونه های گیاهی، پرنده ای و پروانه ای بیشتری به نسبت کل اروپا دارند. تنها 367 نوع از پرنده در این منطقه شناسایی شده اند. منطقه حفاظت شده فوق العاده برای خوشگذرانی در کاستاریکا دور از دسترس و غنی از گونه های حیاط وحش رارا آویس شبکه ای از مسیر های 30 کیلومتری فوق العاده ای دارد که به خوبی نشانه گذاری شده اند و پیاده روی های سی دقیقه ای تا چندین ساعته در این مسیر ها انتظار شما را می کشند.با این همه تلاشی که برای رسیدن به این منطقه کرده اید، می ارزد که دو شب در این جا اقامت کنید و به گشت و گذار بپردازید. پیاده رو های پر از اطلاعات، فرصت های خوبی برای دیدن بخشی از حیاط وحش رها شده منطقه حفاظت شده هستند. پیاده روی در شب نیز امکان پذیر است و روی دیگری از جنگل بارانی را به شما نشان می دهد.

کاستاریکا4

5. جاهای دیدنی کاستاریکا : ایستگاه زیست شناسی پوکوسول، مونته ورده

این سفر دو روزه برای خوشگذرانی در کاستاریکا از مونته ورده به ایستگاه تحقیقاتی در گوشه شرقی جنگل "نینوس ابدی"، بزرگترین منطقه حفاظت شده کاستاریکا، شاید ماجراجویانه ترین گردش در کل کشور باشد.این یک طبیعت گردی واقعی روی مسیر های نشانه گذاری نشده است. (در اطراف مکانی که می خواهید شب را بگذرانید یوز پلنگ دیده شده است) و شما می بایست تحت محافظت دو جنگل بان مسلح و تجهیز شده که آموزش کمک های اولیه دیده اند، باشید.کاستاریکا5

. 6 سفر به کاستاریکا : پارک ملی کارارا برای خوشگذرانی در کاستاریکا

این گردش 4.3 کیلومتری (2 الی 4 ساعت) شاید بهترین سفر برای دیدن پرندگان در کل پارک های کشور باشد و فوق العاده تر از چیزی است که می توانید تصورش را بکنید. مسیر از میان نیمه غربی پارک تا دریاچه خمیده پر از سوسمار می پیچد و خانه ی هزاران گونه از پرندگان است.به ویژه کارارا بهترین مکان در کاستاریکا برای دیدن طوطی دم بلند قرمز آمریکایی در سکونت گاه طبیعی اش است. این پرنده ها در طلوع و غروب خورشید بین مناطق جنگلی پایین دست و جنگل های مردابی مهاجرت می کنند و انفجاری از رنگ های آبی و قرمز را بر فراز آسمان به وجود می آورند. می ارزد که راهنمایی از مرکز بازدید کنندگان در دو کیلومتری جنوب مسیر استخدام کنید زیرا مکان هایی وجود دارند که بازدید کنندگان بدون همراه نمی توانند به آن ها دسترسی پیدا کنند.

کاستاریکا6

7. جاهای دیدنی کاستاریکا : مسیر پیاده روی پایلاس، پارک ملی رینکون دلا ویجا

این دایره 6 کیلومتری مهیب، در بهترین و به یادماندنی ترین پارک ملی در سایه یک آتشفشان دود زا قرار دارد. مسیر زیاد سخت نیست و اخیرا با بتن نرم بازسازی شده است و یک بخش قابل عبور با صندلی چرخ دار به آن اضافه شده است.این مسیر از کنار بسیاری از پدیده های غیر عادی طبیعی که در پارک فراوان اند عبور می کند، از جمله باتلاق ها و هورنیلا های وابسته به حرارت مرکز زمین ، این حفره های مرموز درون زمین مانند کوره های بخار از خود جریان زیبایی از بخار بیرون می دهند . مطمئن شوید که بیشتر از یک متر به آن ها نزدیک نشوید وگر نه در کسری از ثانیه بخار پز می شوید! مسیر همینطور شما را به درون جنگلی با جانداران و گونه های گیاهی رها شده می برد و باید خود را آماده کنید تا به درون یک جفت رودخانه پا بگذارید.


کاستاریکا7